За його словами, сировину забирають зі всієї області, найбільше — з обласного центру.
Процес переробки пластикових пляшок на вторинну сировину починається з того, що спочатку їх сортують, потім миють та сушать. Начальник станції Руслан Шварц розповів, що спочатку від тари відділяють етикетку та пробку, бо вони з іншого матеріалу. В процесі, за словами начальника, задіяно 5 циклів мийки, які відмивають флакон, тобто діють одна первинна мийка й 4 промивних.
"І сушка, тобто продукт має бути ідеально сухий, ідеально чистий та ідеально сухий. Ця лінія це все забезпечує. Тобто тут не тільки подробити, а й відділити лишнє, помити й висушити. За один день, стандарт роботи – 8 годин, можна переробити 8 тон плюс-мінус", — розповів Руслан Шварц.
Загалом Станція заготівлі вторсировини має чотири цехи. У першому збирають і фасують макулатуру й плівку, у другому – пластик, у третьому – скло, у четвертому – пластикові пляшки. Далі зібрану сировину відправляють на переробку в Київ, Львів, Чернівці, Харків та Хмельницький.
Станція працює вже майже 15 років і весь цей час тут збирали з усієї області макулатуру, скло, склобій, скляну тару, різні полімери. Тут їх сортували, пресували, відправляли на подальшу переробку.
Руслан Шварц розповів: на Станції працює близько 20 людей.
"На саму лінію треба три людини. Тобто це два оператори, бо в нас три лічильники, на три лічильники – два оператори треба, а також одна людина, котра буде подавати сировину на конвеєрну лінію", — пояснив начальник Станції.
За словами Руслана Шварца, з 26 серпня на Станції почали переробляти пластикові пляшки на вторинну сировину. Що саме робитимуть з неї — наразі вирішують.
Еколог 2020-09-13 / 15:46:50
Це вже ближче до діла
Вуву 2020-09-02 / 04:18:43
З тих пластикових відходів можна робити брикети (плити) розміром 1×1 або2×2 і викладати як доріжки до віддалених сіл.
Не дороги для автотранспорту, ні .
Але дорожки для пішоходів і велосипедистів , по яким можна зручно пересуватись а не по болоту пересічнойі місцевості .
Собівартість прийнятна як і час експлуатаційі. Легка заміна в разі необхідності . Повторна переробка.