Так відбувається забір матеріалів для проведення тестування на короновірус. До пацієнтів додому виїхала мобільна бригада у складі лікаря та медичної сестри, розповів інфекціоніст Віктор Петров.
ВІКТОР ПЕТРОВ, лікар-інфекціоніст
Якщо в людини є підозра: вона може контактною, до людини яка є інфікованою, вона повинна викликати сімейного лікаря або зв’язатися з ним. Він проведе попередній скринінг, анамнез, чи треба це робити чи ні, оцінить стан пацієнта, після цього зареєструє екстрене повідомлення для епідеміологічного відділу, він дасть замовлення на відбір аналізів, по бажанню це не робиться, тому що це робиться за державні кошти, це робиться абсолютно безкоштовно і там є певний алгоритм.
А так медпрацівники мобільної бригади готуються для проведення тестування на коронавірус.
ВІКТОР ПЕТРОВ, лікар-інфекціоніст
Для цього нам треба одягти біозахисні костюми , ми підготували усі середовища, необхідні для напрвлень і таким чином ми відбираємо всі вісім зразків, щоб їх доставити до лабораторії як найшвидше.
До пацієнтів в Ужгороді виїжджатимуть дві мобільні бригади, розповіла заступниця начальника управління охорони здоров’я Ужгородської міськради Ірина Столярова.
ІРИНА СТОЛЯРОВА, заступниця начальника управління охорони здоров’я Ужгородської міськради
Бригади заїжджають і беруть взірці для точних СПЛР-тестів і везуть до Закарпатського лабораторного центру. Якщо зранку буде виїжджати мобільна бригада, то кінця дня має бути результат.
За словами Ірини Столярової, мобільні бригади до пацієнтів виїжджатимуть у будні.