Як повідомляло Закарпаття онлайн, 13 січня в цій сім’ї загинула дівчинка віком 1 рік і 4 місяці. Поки діти спали, мати залишила запалену свічку і пішла до магазину.
СВІТЛАНА ЯКІМЕЛІНА, начальниця служби у справах дітей Закарпатської ОДА
Потрібно вирішити, що робити з цією другою дитиною. За попередніми даними, ця сім’я не перебувала в полі зору ні служби у справах дітей, ні центрів соціальних служб сімей та молоді. Фактів насильства в цій сім’ї не було жодного відомо. Вилучення дитини як такої у батьків в юридичному плані на сьогоднішній день ми попередньо не бачимо. За попередніми даними там є бабуся і дідусь, в яких умови проживання відповідні і дозволяють. Також розглядається питання влаштування дитини на державне утримання на той період, поки родина не вийде з кризи.
ОЛЬГА ТРАВІНА, заступниця голови Закарпатської ОДА
Неодноразово місцеві соціальні служби зіштовхувалися з тим, що провести обстеження житлових умов дуже важко. Надалі плануємо дуже серйозно мати взаємодію з тими особами, які мають вплив серед ромського наседення. Зараз за дорученням виконувача голови ОДА абсолютно по всій області буде проведено обстеження ось таких поселень.
Регулювати діалог представників національних меншин та соціальних і медичних служб повинен міжетнічний соціальний працівник. Запровадження такої посади наразі обговорюють в Києві, каже заступник міністра соціальної політики України Сергій Ніжинський, котрий перебуває сьогодні в Ужгороді.
СЕРГІЙ НІЖИНСЬКИЙ, заступник міністра соціальної політики України
Хоч я і вперше на Закарпатті, але я думаю, ви прекрасно знаєте, де є закриті поселення, які не допускають взагалі нікого. І це ми повинні теж брати до уваги цю ситуацію. Це неприпустимо. Створення ось цих міжетнічних соціальних працівників — це є додатковим інструментом допуску сприйняття і швидкого реагування ось в таких ситуаціях.