Візит відбувся в рамках Форуму національних культур. Про це повідомив директор департаменту у справах релігій Андрій Юраш. За його словами, приїхали подивитися, як живуть національні меншини на Закарпатті.
Мирослав — другокласник четвертої школи. На уроці, який називається «Я досліджую світ», весь матеріал слухає словацькою мовою.
МИРОСЛАВ БУНДА, учень
Я сьогодні на уроці дізнався, що бджоли взимку підкапуються під землі, щоб пережити зиму. Ми ще змагаємося на нашому уроці, ми кажемо питання нашому капітану, і він каже, яке питання має бути, мені дуже подобається такий урок.
Про урок розповідає і його однокласниця Софія.
СОФІЯ ШУШЛЯКОВА, учениця
Це наша команда, це наш капітан, і ми зараз граємо таку гру, вгадуємо предмети. Ми досліджуємо, ми пізнаємо весь світ.
Учителем початкових класів працює письменник Ян Поханіч. Він переїхав до Ужгорода з Пряшева понад 7 років тому. З учнями пише та ілюструє книги, записує диски з власними історіями.
За збірку «Легенди 4 школи» у травні 2017-го разом із тридцятьма дев’ятьма першокласниками потрапив до Книги рекордів України. Зараз учнів навчає креативної драматики.
ЯН ПОХАНІЧ, учитель початкових класів школи №4
Я в дитинстві вчив математику за строгою системою. Всі ми мали лише сидіти за партами, бо це математика, але зараз вже ситуація інакша: я вчу дітей креативної драматики. Вчимо всі предмети через гру. Бачити, з чого складається предмет, через відчуття: слух, нюх, зір. саме так можна все це запам’ятати.
З методами роботи навчального закладу знайомилися працівники Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури. З ужгородських шкіл делегація відвідала четверту, бо це було в програмі Всеукраїнського фестивалю національних культур.
АНДРІЙ ЮРАШ, директор департаменту у справах релігії та національності міністерства культури України
Ледь не 40 осіб із Києва, з різних регіонів України, які прибули сюди на форум, присвячений з’ясуванню, вивченню і поширенню досвіду міжетнічного, поліетнічного, полірелігійного досвіду Закарпаття: унікального, важливого, символічного, але регіону, з яким є багато різних на сучасному етапі маніпуліативних процесів і тенденцій.
НАТАЛІЯ ШУТАНИЧ, заступниця начальника управління національностей та релігій Закарпатської ОДА
Дуже насичена програма на ці 2 дні і один із пунктів цієї програми — це відвідання центру словацької культури і школи, де навчання проводиться словацькою мовою для того, щоб популяризувати культури різних національностей і для того, щоб показати позитивний приклад, як на Закарпатті в мирі і злагоді співіснують представники різних національностей, народностей.
Форум національних культур, частиною якого було знайомство з освітою на Закарпатті, тривав на Закарпатті два дні – 11 і 12 грудня.