Як проводять процедуру та чи потрібно пенсіонерам додатково звертатися для переоформлення документів, дізнавалася знімальна група телеканалу UA:Закарпаття.
Пенсійні паперові справи закарпатців переводять в електронну форму в три етапи: сканують, кадрують та документують. Про це розповіла головна спеціалістка Мукачівського відділу ретроконверсії, що відповідає за цю процедуру, Беатриса Німець.
БЕАТРИСА НІМЕЦЬ, головна спеціалістка
Відкриваємо справу, розгортаємо всі сторіночки, визначили: що діюче, що не діюче, що архівне, і тоді приступаємо до сканування. Це наш сканер, включаємо. Заскановується справа, на нього прикріплюємо і пишемо хто сканував, відкладаємо у бік, йде на наступний процес – кадрування. працюємо з такими пальчиками, прикладаємо, якщо потрібно розтягнути, щоб видно було. Не можна користуватися руками, тому що потім не можна обрізати ці документи.
Під час другого етапу — кадрування — працівники редагують дані пенсійних справ, адаптовують їх для читання та відправляють на документування, каже р заступниця начальника відділу ретроконверсії Галина Косарєва.
ГАЛИНА КОСАРЄВА, заступниця начальника відділу ретроконверсії
Кожну сторінку справи треба назвати так, як вона має бути, так, як вона називається в реальній живій формі, для того, щоб її можна було знайти і працювати з нею в подальшому. Це є в нас випадаючий перелік документів, є необхідні поля, які треба заповнити. Це якісь дати, номера документів, якісь загальні назви, ким видані документи. Це все необхідно для того, щоб відділи перерахунків пенсії могли опрацьовувати в подальшому інформацію, щоб могли її знайти і робити інші перерахунки. Список у нас заданий у програмі.
Готові переведені в елетронну форму пенсійні справи можна знайти на веб-порталі «Е-ПЕНСІЯ». Зміст процесу ретроконверсії пояснює начальник цього відділу Головного управління Пенсійного фонду на Закарпатті Михайло Волошин.
МИХАЙЛО ВОЛОШИН, начальник відділу ретроконверсії пенсійного фонду на Закарпатті
Ретроконверсія – це переведення архівної паперової справи в електронний вид, або як говорять спеціалісти, в цифру. Практично всі діючі справи, які на сьогоднішній день є, чи це є 1996 рік, чи 1986 рік, - ми їх обробляємо в електронний вид.
За словами Михайла Волошина, пенсіонерам не потрібно додатково звертатися до них для переоформлення паперових документів. Працівники Пенсійного фонду роблять це автоматично. Завершити переведення справ в електронну форму мають упродовж чотирьох років.