Перша зупинка нового туристичного маршруту у селі Тур’я-Ремета – обійстя Владислава Симочко. Цього року з трьох гектарів землі фермер зібрав близько 15-ти тон часника. Стравами з нього – частуватиме туристів.
ВЛАДИСЛАВ СИМОЧКО, фермер
Вот ці мариновані часники – на салат, для прикраси, для столу… Просто тушений часник. Часник із травами і часник із перцем.
Окрім гастрономічних локацій, туристичний маршрут у Тур’ї-Реметі пролягає через греко-католицький храм XVII століття. На його стіні – барельєф листоноші Федора Фекети. Поруч з церквою – могила Еліс Віндзор.
МИХАЙЛО БІГАН, тур’я-реметівський сільський голова
Батько її був вояк, служив з 18-ти років у австро-угорській армії. Дослужився до капітана і його перевели сюди в Тур’я-Ремету очолювати кінний завод, який в той час підпорядковувався військовим. Нам треба дослідити, чи він не був з того міста Віндзор, тому що там тоже конний завод, знаменитий в Англії, де зараз проводять кінні скачки.
Наступні зупинки туристичного маршруту у селі – міст через річку Тур’ю, який до кінця року отримає ім’я Федора Фекети та єврейське кладовище.
МИХАЙЛО БІГАН, тур’я-реметівський сільський голова
В радянські часи, коли будували пам’ятник Леніну у Перечині, то кращі плити мармуро вібули забрані із нашгого кладовища. це раз. А по друге, у 1980 році, коли була велик4а повінь у нашому селі, була забрана половина кладовища і, на жаль, зараз лишилася тільки така частина.
За словами президента Закарпатської туристичної орган зації Федора Шандора, далі фахівці працюватимуть над туристичною привабливістю нової ОТГ з центром у Тур’я-Реметі.