В Ужгороді відкрилася виставка українських художників угорського походження (ВІДЕО)

Виставку картин «Ноктюрн на трьох мольбертах» відкрили сьогодні в музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді.

В Ужгороді відкрилася виставка українських художників угорського походження (ВІДЕО)

23 липня 2019 р. у виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури відкрилась виставка трьох митців – Атіли Коприви, Гейзи Дьорке та Олександра Шандора.

Впродовж 2019 р. в ужгородському скансені було організовано та проведено цілу низку виставкових проектів, починаючи від виставок з фондових зібрань музею і до різнопланових тематичних, ювілейних, в тому числі міжнародних. На цих виставках презентувались різні жанри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, як традиційні, так і доволі рідкісні. 

На цей раз на розсуд поціновувачів образотворчого мистецтва частинку свого творчого доробку презентують троє художників. Спільна виставка має назву «Ноктюрн на трьох мольбертах». Термін ноктюрн характерний для різних жанрів мистецтва. У живописі використовується для характеристики стилю, що відображає нічні, сутінкові сцени, типажі, або ж сцени із відсутністю прямого світла. Даний стиль застосовується в живописі здавна. У свій час його використовували класики світового живопису, зокрема Рембрандт (картина – «Нічна варта»).

Свій підхід до використання цього стилю в живописі демонструють й автори пропонованої виставки. 22  роботи – портрети, натюрморти, пейзажі. Три автори, три почерки, кожен виділяється підбором кольорів, композицією, сюжетами. 

Атіла Коприва – член Національної спілки художників України, Товариства угорських митців Закарпаття ім. І. Ревеса, Угорської академії наук. Закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва і Львівську академію мистецтв. Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри образотворчого мистецтва Закарпатської академії мистецтв. Лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (2017). Засновник Музею прикладного мистецтва Закарпаття (2004 р., м. Мукачево). Творчість Аттіли Коприви відома як в Україні, так і за її межами, особливо в Угорщині, митець проводить активну творчу і педагогічну діяльність. В 2007 році став членом Угорської академії наук.

Дьорке  Гейза – уродженець Ужгорода, працює у галузі станкового та монументального живопису. З п’ятирічного віку навчався в Ужгородській дитячій школі мистецтв у відомої художниці Емми Левадської. Займався також у студії О. Громового. У 1997 р. уперше взяв участь у конкурсі образотворчого мистецтва пам’яті Золтана Баконія, увійшовши до трійки переможців. Пізніше – неодноразовий призер національних і міжнародних дитячих конкурсів та фестивалів. З 2001 р. член дитячо-юнацького мистецького об’єднання «Малий Лувер».

У 2014 р. закінчив Львівську національну академію мистецтв (учителі з фаху І. Шумський, Я. Шимін, А. Максименко, Л. Медвідь, М. Андрущенко) і залишився тут продовжувати навчання в аспірантурі та працювати викладачем на кафедрі монументального живопису. Свою першу персональну виставку (разом із Г. Лазарашвілі) провів в Ужгороді у 9-річному віці!

Олександр Шандор. Навчався на відділенні обробки металу Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі (викладачі з фаху – В. Петрецький, О. Лукач, М. Михайлюк). Член Творчого народного об’єднання «Митець Верховини» (2007) та молодіжного союзу «Закарпатських художників» (2012). Активний учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних художніх виставок і пленерів, а також благодійних акцій у підтримку дітей. Провів п’ять персональних виставок (Хуст, Москва, Львів, Київ). Багато подорожуючи та спілкуючись зі старшими та досвідченими художниками, поєднав у своїй творчості характерні ознаки образотворчості декількох українських художніх шкіл. Серед жанрів віддає перевагу виконанню пейзажів та натюрмортів.

На відкритті виставки Василь Коцан, директор музею, розповів про організацію виставки, коротко представив авторів та стиль живопису «ноктюрн», який репрезентований у художніх полотнах. Своїми враження від виставки та побажаннями творчих пошуків авторам ділились Ігор Фартушок – заступник міського голови Ужгорода, Вікторія Гойдош – заступник директора, начальник управління мистецтв культурно-освітніх закладів та установ департаменту культури Закарпатської ОДА, Марія Беркец – консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, Софія Кучерява – методист Закарпатського обласного палацу дітей та юнацтва (ПАДІЮН). Про творче зростання Гейзи Дьорке розповідав Володимир Микита – академік Національної академії мистецтв. Юрій Дік – голова Благодійного фонду «Мистецька співдружність «Сьогодні», говорячи про підготовку виставки окреслив характерні риси творчості авторів виставки та поділився планами по організації ряду культурно-мистецьких акції.

Щиро запрошуємо всіх поціновувачів образотворчого мистецтва ознайомитись з творчістю відразу трьох митців. Виставка триватиме до 5 серпня, повідомлють у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.

Суспільне Закарпаття, Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття
23 липня 2019р.

Теги: виставка, угорці, художник

/ 12Кабмін погодив призначення Василя Іванча першим заступником голови Закарпатської ОВА
Мультимедійне видання "Королевського Євангелія" презентували в Ужгороді
/ 5У Берегові відкрили першу на Закарпатті бочку молодого вина
/ 2В Ужгороді оцифрували унікальні фрески Горянської ротонди
/ 8"Сукня має бути яскравою і блискучою": як на Закарпатті виготовляють традиційне ромське вбрання
/ 6Нетипова для Закарпаття: поблизу Ужгорода фермер Віктор Карабін вирощує гречку
У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові всіх груп
/ 17Новим директором Інституту Центральноєвропейської Стратегії став Андрій Любка
В Ужгороді жінка загинула, випавши з вікна 5-го поверху
У селі Буковець жінку, що зникла під час повені, шукають тільки лісники, місцеві, селищна рада та родичі
Північне сяйво спостерігали на Закарпатті
В Ужгороді вдесяте відкрили виставку-конкурс "Світ писанки"
/ 7У Великому Бичкові патрульний поліцейський на бусі смертельно травмував велосипедиста
В Ужгороді організували акцію "Фото з Патріотичним Янголом"
/ 1Прем'єр Словаччини фіцо зустрінеться з главою українського уряду Шмигалем у середу в Ужгороді
На Закарпатті суд виніс вирок чоловіку за підозрою у зґвалтуванні жінки з інвалідністю
Закарпатці відвідали могили родичів у День пам’яті померлих
В Ужгороді 27 закладів середньої освіти змінили тип та назву
/ 1Прототипом 61-ї мініскульптурки в Ужгороді став полеглий на війні екскурсовод Тарас Гайдук
/ 1Кореєць Сонгджін, який 10 років жив в Ужгороді, переклав "Червону руту" на рідну мову
/ 7Ужгородець відтворив старовинний струнний інструмент із фрески Горянської ротонди
106-річний ужгородець Микола Деревляник сам готує, прибирає та пере одяг руками
У Кам’янському на Берегівщині працює денний центр допомоги постраждали від домашнього насильства
У Закарпатській обласній станції переливання – нестача крові кількох груп
Учні Ужгородського класичного ліцею долучилися до Всеукраїнського уроку єдності
» Всі записи