Школярі випускаються, а сільський вчитель часто шукає роботу за фахом в районному чи обласному центрах.
До прикладу, Березівській ЗОШ – вже 55 років, побудована вона за типовим проектом ще радянських часів. Навчається тут 400 учнів, як жителів Березова, так сусідніх присілків. Однак матеріально-технічна база школи занедбана. Дах, що протікає, стара електропроводка та прогнила підлога – не єдині проблеми тутешнього навчального закладу. А їх заміна – далеко не єдина його потреба.
Тут роками відсутнє гаряче харчування для учнів-початківців, адже нема їдальні. Свого часу наявний шкільний харчоблок визнали аварійним. А новий – так і не побудували, хоч проектно-кошторисна документація на його будівництво є. Власне, єдина головна причина невтілення проекту в життя – мізерний бюджет району. Представники влади кажуть: харчування березівських школярів на контролі, і вони у пошуку інших джерел фінансування.
За останні роки проблемою стало підвезення учнів до школи. Шкільному автобусу, який останні 4 роки підвозив місцевих дітей, більше 10 років і наразі експлуатаційні характеристики його, м’яко кажучи, непридатні для рейсів. Директор школи каже, що час від часу автобус ремонтували власними силами. Після відвідин журналістами Березівської школи повідомили новину, що ключі від нового шкільного автобуса за кілька днів вручать в Ужгороді. Після урочистого вручення автобус попрямував до пункту призначення, де його зустріла громада.
Проблем у Нижньобистрівській школі теж чимало. Однак наразі найактуальнішою залишається потреба капітального ремонту шкільного спортзалу, що знаходиться в окремому крилі навчального закладу. Тут протікає дах, відтак намокає стеля та стіни. Вікна теж потребують заміни. Та й підлога у залі має, м’яко кажучи, не естетичний вигляд, і також чекає на оновлення. Відтак у цілому шкільний спортивний зал має жалюгідний вигляд, як ззовні, так і зсередини. Однак наразі є шанси, що він буде відремонтований уже цього року. Аби довести справу до кінця, то спонсорська допомога не буде зайвою, переконанні депутати.
Ще освітня установа вкрай потребує добудови, адже у її стінах не поміщаються усі учні. Один клас були змушені виселити у окреме приміщення, що знаходиться на шкільному подвір’ї. Загалом цього року на Хустщині спрямовано понад 10 млн. грн. на ремонти тих чи інших навчальних закладів у різних населених пунктах району.
Микола 2018-07-02 / 20:29:30
Більшість проблем в тому, що нікому їх вирішувати. Нема адекватних керівників. Аналогічна ситуація в Забрідській ЗОШ, бо керують школою алкоголіки Федина в Микулін...
бувший хустянин 2018-07-02 / 16:30:52
Жах! І тут теж буде "нова укр. початкова щкола" Л.Гриневич? Інтерактивна дошка, 8 обладнаних зон, парти на 2 чоловік, шкафчики, інша мебель до 1 вересня???