Темою номер один на нараді були не дороги, не соціально-економічний стан району, ні, тим більше, рівень життя населення, а питання, яке включає вищезгадане та вирішення якого потенційно може змінити ситуацію на краще. Адже говорили про реальну децентралізацію та переваги, які з собою несе об’єднання спроможних громад.
У великій дискусії, яку започаткував очільник області, аби донести основні положення нової адміністративно-територіальної реформи, взяли участь як прихильники об’єднання, так і ті, хто не вбачає у ній реальних плюсів для громади. Зокрема скептичну думку висловив один з сільських голів Іршавщини, якого підтримали його колеги. Хоч сільський голова і не проти реформи, втім переконаний, що в ній чимало недопрацьованих моментів.
Та все ж останнє слово за громадами, яких, каже Василь Губаль, до цього часу недостатньо і, що головне, коректно інформували.
Кожен присутній на великому обговорені керманич району так чи інакше повинен вкластися у терміни і запропонувати узгоджений з громадами варіант об’єднань. Найгірше з цим поки справляються Берегівський та Міжгірський райони. Загалом в області планують створити більше 60 повноцінних громад.
Подібна широка дискусія стала можливою, позаяк офіційний Київ вимагає прискорити процес об’єднання, втім без обговорення з громадами, як каже голова Закарпатської ОДА, жодні рішення не будуть прийняті, хай би скільки часу це не займало.
Активну участь у обговоренні взяли і фахівці з питань децентралізації. Вони у свою чергу запропонували представникам сільських громад допомогу в тлумаченні основних положень закону та порекомендували, як правильно інформувати населення, аби в подальшому не виникало труднощів.
Переважно нарада тривала у форматі питання-відповідь. Втім брали слово і ті, хто в повній мірі підтримує нову реформу.
Велике закарпатське обговорення, як його вже встигли охрестити, стартувало. Подібні розширені наради проводитимуться й надалі. Головне, аби в дискусії активну участь брала громадськість.
Так от 2015-06-20 / 12:37:43
Без економічних реформ, без реальної боротьби з корупцією це все - пустопорожнє бла-бла-бла. Відволікають увагу людей. Хотять поженити двох бомжів, а на виході отримати аристократичну, заможну родину. Клоуни!
Міжгірець 2015-06-20 / 10:00:31
На Міжгірщині погано все йде, бо там Маркович із Бурдою із с. Майдан хочуть свою громаду у складі сіл Майдан, Сойми, Торунь, Верхній Бистрий, Присліп. Тільки цікаво який дохід буде із цієї громади, якщо не має ніякого нормального приходу коштів платників податків, тому що не створюються ніякі робочі місця. Тількі кафе Зільонка, що належить родині Марковича розвивається і споює людей у своєму ж селі!