Якщо вміти читати вибірково, бачити ті речі, які несуть здорове зерно, — все інше не потрібно, адже тільки заважає”, — сказав під час прес-конференції у прес-центрі “Закарпаття” ініціатор та організатор виставки художник Тарас Табака.
Описуючи основну тематичну лінію робіт, він зазначив: “Сама ж виставка дуже стримана, чітко сконструйована по внутрішній хвилі. Я, підбираючи експозицію і людей, які братимуть участь, свідомо уникав брутальних речей, банального відношення до питань трагедії або ще чогось, що вже стало ознакою масової нашої сучасної поп-культури”.
В період експозиції охочі зможуть побачити роботи 7 авторів. За словами художника, він навмисне обирав представників молоді, адже за ними — майбутнє. “Я взяв на себе місію координувати роботу молодих людей, представників нового покоління, яке вже чимось відрізняється від середнього покоління, до якого належу і я. Бо ж сформовані автори є достатньо зрілі, вони мають своє бачення, яке відстоюють, і вони, в основній своїй масі, займаються калькою. А наше майбутнє я бачу за молодим поколінням і не дуже хочу копирсатися у минувшині», — зазначив Тарас Табака.
“У нас фотовиставки і цікаві концептуальні проекти відбуваються рідко, тому ми вирішили підтримати Тараса. Я шукав людей по стилю, напрямку, духу, які б могли брати участь у проекті. Я багатьох знаю, і насправді не так багато людей в Ужгороді займаються творчою сучасною абстрактною фотографією. Там будуть якісь речі характерні і 40-им, і 50-им рокам, але відносно це сучасна фотографія, там не буде якогось примітивізму. Наприклад, буде представлено комп’ютерну графіку у стилі “гліч-арт”, що перекладається як “мистецтво помилок” — це сучасний напрямок комп’ютерного глюка”, — сказав дизайнер Володимир Павлишин (МОК), чиї роботи теж можна буде побачити на виставці.
“Мені, напевно, важко щось сформулювати про свої роботи, бо це — необхідність: у мене в руках є фотоапарат, і я час від часу роблю кадри. Я мушу щось знімати, і моє бачення на цих кадрах проявляється. Це, в якійсь мірі, пошук гармонії, відстороненості від світу”, — висловив своє бачення фотограф Віктор Дьомін.
Власне, говорити про роботи митців краще уже після споглядання їхніх робіт, а тому художники запрошують усіх охочих на виставку. Вона триватиме з 30 березня по 27 квітня у музеї ім.Йосипа Бокшая. У день відкриття — вхід вільний.