Ще він каже, що «допоки помпезно і з парадами 9 травня святкуватимуть як День перемоги доти буде сіятися ворожнеча між внуками та загалом між усіма прийдешніми поколіннями. Ми мусимо передати правду історії дітям, щоб вони пам’ятали загиблих, невідомих жертв тоталітарного режиму, аби була їм вічна пам'ять».
Окрім цього, Іван Габор пригадав, що «за ініціативи та підтримки УНП на Закарпатті у селі Буштино Тячівського району створений пам’ятник загиблим воїнам і жертвам другої світової війни. Сюди приходять поклонитися своїм батькам, дідам, односельчанам - українці, угорці, румуни, німці, представники всіх національностей. Саме така практика має мати місце, адже вона є загальноприйнятою у цивілізованому світі і спрямована на об'єднання суспільства».
Голова Закарпатської УНП наголошує, що «Друга світова війна була найжахливішою в історії людства. Україна втратила понад 10 млн. своїх громадян. Мільйони було вивезено, багато емігрували і залишилися в інших державах. У нас, на Закарпатті ситуація ще складніша. Значна частина жителів воювала в румунській, угорській, чехословацькій, а не в Радянській армії, бо були громадянами інших держав. І що, сьогодні їхні діти мають від них відмовитися? Вони не були фашистами. Як і 0,5 млн. (біля 100 дивізій) росіян воювали на боці фашистської Німеччини. Минуло 67 років, а ті, хто організовує паради продовжують розділяли внуків і правнуків на «переможців» і «переможених». Я впевнений, що потрібно зупинитися і відзначати цей день як день великої трагедії, а замість парадів організовувати молебні за невинно убієнними через злочинну політику тодішніх тоталітарних режимів».
Прес-служба Закарпатської ОО УНП