"Дякуючи ентузіазму директора Карпатського біосферного заповідника, професора Федора Дмитровича Гамора, – каже В.Балога, – в селі Кваси Рахівського району вже створюється Закарпатський міжнародний навчально-дослідницький центр букових пралісів та сталого розвитку Карпат.
Федір Дмитрович «заразив» цією ідеєю не лише мене та інших закарпатців, але й урядовців України, Німеччини та Словаччини.
Для цього було прийняте розпорядження Уряду «Про затвердження плану заходів щодо збереження та розвитку української частини природного об’єкта «Букові праліси Карпат». Кошти на створення центру виділили Державний фонд охорони навколишнього природного середовища України та Федеральне міністерство охорони довкілля Німеччини.
Центр стане координатором мережі навчальних центрів, що паралельно створюються в Україні, Словаччині та Німеччині. у рамках україно-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини». П’ять таких об’єктів буде діятиме в Німеччині, один – у Словаччині і три – в Україні."
"Варто додати, що міжнародний центр відіграватиме координуючу роль у мережі навчальних центрів, які паралельно створюються в Україні, Словаччині та Німеччині. Зокрема, в Німеччині діятиме п’ять таких об’єктів, один — у Словаччині і три — в Україні.
Буде створено інформаційно-туристичний об’єкт з польовим табором у селі Мала Уголька Тячівського району та еколого-освітній центр в Ужанському національному природному парку в селищі Великий Березний.
Все це дасть змогу, не лише зберегти заповідні ліси, але й розширити можливості людей побачити їх у первозданному вигляді.
І це ще один приклад, як всього одна людина, Федір Дмитрович Гамор, який любить свій край і свою справу, змогла підняти людей на те, щоб ми всі разом робили наше Закарпаття і нашу Україну чистішими і кращими", – каже Віктор Балога.