На місці знищеного Femen хреста з Закарпаття встановили тимчасовий (ВІДЕО)
Тимчасовий хрест жертвам Голодомору та політичних репресій встановили над Майданом Незалежності. Утім, стоятиме пам’ятний знак поблизу Жовтневого палацу лише близько тижня.
Потому активісти мають намір замінити його на подібний до того, що був знищений напередодні. Сосновий хрест небайдужі придбали власним коштом – він вчетверо тонший за свого попередника і вдічі нижчий. До кінця дня пам'ятку планують освятити церковники.
Богдан Бенюк, учасник акції:"Величезна кількість людей, душ, прекрасних українців - вони останню хвилину свою зустріли. Я думаю що цей хрест - пам'ять їхніх мук великих, їхнього життя встановлений тут на Хрещатику це є великий знак який без сумніву являється знаковою частинкою для українців".
Олександр Бригинець, учасник акції:"Мало того що знищений хрест, так це же знищений хрест жертвам знищиним комуністичним режимом і нквд тобто тут накладають різних шарів які абсолютно повністю дискредитують цей рух який був Femen".
Ще до кінця серпня дерев’яний хрест, зрізаний активістками Femen, мають намір відновити і його "автори"-закарпатці. Про це, зокрема, розповів закарпатський майстер-столяр Іван Куруц, який брав участь у встановленні хреста у листопаді 2004 року.
За словами столяра Івана Куруца, такий же хрест є у Донецьку. Обидві дерев’яні пам’ятки закарпатці встановлювали на знак примирення в період Помаранчеовї революції.
– Я працював з хрестом і у 2004-му, реставрував у 2007-му. Дуже шкода, що з ним так повелися, адже встановлений він був у знак великої доброї події – 2-ої річниці об'явлення Матері Божої в урочищі Джублик, – розповів пан Іван.
За словами майстра з Іршавщини (село Нижнє Болотне знаходиться неподалік Джублика), хрести в Києві та Донецьку зводилися коштом самих вірян та жителів навколишніх сіл. Долучилися до доброї справи і з Іршавщини, і з Виноградівщини, і Мукачівщини тощо.
– Коли дізнався, що хрест зрубали, цілий день був дуже сердитий. Їздив на те місце, сьогодні вже якось заспокоївся, бо знаю, що до свята Богородиці хрест буде відновлений, – каже Іван Куруц. – А дівчатам, які його спиляли, прошу Бога дати більше розуму і доброти звичайної, людської.
Цьогоріч греко-католицькі вірники святкуватимуть ювілейну 10-ту річницю об’явлення Божої Матері двом дівчаткам. На те місце щороку з’їжджаються тисячі людей для прощі.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, напередодні активістки руху Фемен на підтримку російського панк-гурту Pussy Riot, бензопилою розпиляли хрест із католицьким розп'яттям. Його у 2004 році встановили закарпатські уніати в пам'ять про замордованих і розстріляних жертв НКВС.