Учасниками семінару стали психологи, психотерапевти, психіатри, педагоги, журналісти, письменники, студенти вузів з різних міст області і України: Ужгорода, Мукачева, Чопа, Перечина, Львова, Києва, Тернополя. Загалом, біля 50 осіб.
Крім теорії з психоаналізу про архетипи, говорили і дискутували про проблему нечитання сучасних дітей, форми збереження архетипу, причини виникнення психічних розладів і збільшення їх кількості в останні роки (через неспівпадіння архетипу (вродженого) з набутим досвідом).
Як відзначила дитяча письменниця Лідія Повх, тема заслуговує на увагу. Знання про особливості національного архетипу є необхідним для письменників – носіїв національного архетипу.
Голова міського методоб’єднання вчителів української мови та літератури М.Вишневська запропонувала психологам взяти участь в одному з методичних об’єднань, щоб поширити ці знання якомога більшій кількості вчителів-філологів.
Все починається в житті з малого… Поняття про світ ми отримуємо в утробі матері, після народження слухаємо її мелодійну колискову, чарівну казку – архетипи свого народу всотуємо з молоком матері, вони є основою для подальшого духовного розвитку психічно здорової, повноцінної особистості.
На семінарі була присутня молода мама з маленькою дівчинкою. Вони
стали символом семінару про архетипи: архетип матері і дитяти – носія
архетипів.
Наталія Братасюк для Закарпаття онлайн