Уперше він відбувся у 1992 році. Засновником фестивалю є Всеукраїнське громадське товариство «Бойківщина – ХХІ століття» (голова П.Косачевич), співорганізатори – Міністерство культури України, управління Львівської облдержадміністрації, Турківська райдержадміністрація та Турківська районна рада. До участі у фестивалі було запрошено бойківські колективи із 32 країн світу. Участь у фестивалі взяли й представники Закарпаття, які гідно представили наш край.
Серед них відомий науковець, фольклорист, заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта, поети Василь Кузан, Ірина Гармасій, Маріанна Салай-Пак, Олена Пекар, Юлія Драгун, мисткиня, дослідниця народної вишивки Марія Купарь, Христина Гармасій, Оксана Півуш представили свої художні вироби. Відрадно, що в музично-пісенному та словесному конкурсі «Маленькі бойкиня та бойко» перше місце виборола дівчинка з Ужгорода Лесів Дарина. Зі своїм поетичним доробком учасників фестин знайомили Василь Кузан та Ірина Гармасій. Програма фестивалю була багата і насичена. Зокрема була проведена розширена науково-практична конференція на тему «Історичний, духовний, культурний, соціально-економічний та оздоровчо-туристичний розвиток Бойківщини», фестиваль духовної пісні імені М.Вербицького, майстер-класи для дітей з відтворення бойківських ремесел тощо.
У Будинку літератора письменники Василь Кузан, Олена Пекар та Юлія Драгун представили свої твори на конкурс імені Мирона Утриска, а Марія Купарь – дослідження на тему «Спільні та відмінні риси народного вбрання гуцулів, бойків та лемків Закарпаття». Традиційно конкурс проводиться вже кілька років поспіль. Серед його лауреатів минулих років і представники Ужгорода науковці Іван Хланта та Олександр Орос, народний артист України Петро Матій, заслужений художник України Михайло Белень.
У програму увійшов і літературно-фольклорний етнографічний конкурс «Бойківський світ імені Михайла Зубрицького», різні туристичні програми, фізкультурно-спортивні змагання та інші дійства.
Багату народну культуру репрезентували народна хорова капела «Карпати», народний фольклорний гурт дримбарів «Бойківські коломийки» із села Бітля, зразковий ансамбль танцю «Верховинка» з Дрогобицького народного дому імені Івана Франка та інші колективи. Закарпаття представляв вокальний чоловічий ансамбль «Купаж» із Берегова (керівник Ігор Полянський). В останній вечір фестин гостей здивував і залучив до ходіння по розпеченому вугіллю керівник Закарпатської організації здорового способу життя «Морж» Богдан Дикий.
За результатами літературного конкурсу Михайла Зубрицького лауреатами конкурсу стали науковці і письменники із Закарпаття Іван Сенько та Василь Пагиря.
Обласну делегацію очолила голова Закарпатського обласного осередку Всеукраїнського громадського товариства «Бойківщина – ХХІ століття» Галина Ігнацевич.
Володимир Мишанич для Закарпаття онлайн