Так, майже 74% опитаних повністю чи частково не довіряють владі та правоохоронним органам. Найбільш негативно роми ставляться до міліції, лікарень та управлінь праці й соціального захисту.
"На такий розподіл впливає передусім те, що роми найчастіше контактують саме з зазначеними державними структурами, але результати цієї взаємодії для них є здебільшого негативними", – прокоментувала дані експерт ХІСД Марія Колоколова на прес-конференції у вівторок.
Дослідження також показало, що найбільшою своєю проблемою роми вважають відсутність грошей.
Серед інших негараздів – відсутність паспорта, роботи (понад 60% респондентів не працюють), освіти (лише 50% опитаних, які мають дітей шкільного віку, віддали їх до школи), захист права власності (табірні роми живуть у самовільно збудованих спорудах), а також умови проживання (у компактних поселеннях на Закарпатті це, як правило, малогабаритні споруди, де проживають по 10-15 осіб).
Результати дослідження засвідчили, що роми намагаються вирішити свої проблеми у власний спосіб, рідко вдаючись до правових засобів.
Так, серед шляхів вирішення проблем вирізняються такі: порада родичів, друзів (63%); звернення до авторитетного члена громади (41%); намагання домовитися з іншою стороною (37%); звернення до громадської організації (33%).
Більшість ромів зазначили, що потребують допомоги юриста для вирішення своїх проблем (21% – часто, 46% – інколи).
Утім, багато хто вважає таку допомогу недоступною (79%).
Основною перешкодою для отримання кваліфікованого юридичного супроводу є матеріальна незабезпеченість ромського населення (відповідь "дуже дорого" – 51%).
За словами голови Золотоніської НУО "Аме Рома" Олени Фюдр, роми центральної України (Черкащина, Київщина, Кіровоградщина тощо) досі самостійно реалізують своє право на судочинство. Досі успішно функціонують так звані "циганські суди".
"Зрозуміло, що рішення такого суду обов’язкове до виконання для ромів. Жодна державна інституція не в змозі забезпечити виконання суддівських рішень на такому рівні, як забезпечують виконання рішень "циганських судів". І коли держава намагається лише формувати суди присяжних, то в циганських громадах вони діють уже сотні років", – розповіла вона.
Водночас, за її словами, чинячи правосуддя у власний спосіб, роми поглиблюють сегрегацію та віддаляються від решти суспільства.
Слов'янин 2012-08-04 / 17:54:21
Цигани в своїй основній масі завжди були, є і будуть паразитичною спільнотою, їх неможливо перевиховати. Чим вони були 1000 років тому, тим вони і залишилися. Це генетика! Не випадково "інтернаціональна" мафія через посередництво фондів, подібних до соросівського, підтримує і проштовхує в європейські суспільства все деструктивне і паразитичне - "права" нац та секс меншин, дегенеративну культуру, культ зневажального ставлення до фізичної праці та багато чого іншого. "Інтернаціоналісти" зі Світового уряду просто зацікавлені в унеможливленні створення могутніх і не залежних від них держав... Циганська тема лише один з тисячі елементів руйнівного проекту.
1234 2012-07-25 / 15:27:37
цигани то самі хитрі, ліниві, брехливі люди....і я би не сказала шо вони бідно живуть, держава їх стимулює, гроші на дітей то їхній заробіток... постійте за ними в очереді до банкомату і подивіться скільки вони грошей отримують за рас від 12.000 до 20.000 тис. гр. і то мало?????
Пан Баклажан 2012-07-25 / 13:32:12
Судячи по тому, скільки циганок по суті прописані в Берегівський лікарні, про їхню нелюбов до лікарні не скажеш.
Проте всім іншим страшно до лікарні власних дітей повести.
Приведеш із нежиттю, а боїшся, що додому піде із туберкульозом, побутовим сіфаком чи вошами.
А яка радість поруч з циганами в автобусах їздити.
Чи пити каву, знаючи, що з цих чашок до тебе пили "таборні аборігени".
Фонд Сороса не хотів би виділити кілька мільярдів для створення Циганського Графства на якомусь острові? Можна штучному.
читач 2012-07-24 / 22:27:55
на хєр в Індію!!!!!!!!!!!!!!!!!