Такий висновок Колегії Рахункової палати за результатами розгляду матеріалів аудиту виконання зазначеної програми.
Її заходи протягом 2010-2011 років і в І кварталі 2012 року в визначених обсягах не виконувалися через недостатнє фінансування, що зменшувало соціально-економічну значимість програми. Тоді як від стану її виконання та ефективності використання відповідних бюджетних коштів залежить безпека проживання громадян не тільки на території України, а й сусідніх держав.
Видатки на реалізацію заходів програми затверджувались у держбюджеті у 2010-2012 роках лише державному її замовникові – Державному агентству водних ресурсів України, хоча виконавців програми шестеро. У результаті заходи виконувались лише за чотирма напрямами з дев’яти і комплексний підхід до створення системи протипаводкового захисту Закарпатської області не забезпечувався.
Бюджетні видатки, передбачені на 2010-2012 роки Держводагентству на виконання заходів програми, становили лише 32 відсотки до визначених обсягів. У зв’язку з обмеженістю фінансування заплановані роботи виконувалися в менших обсягах, що призвело до часткового введення потужностей за всіма капіталомісткими заходами програми.
Через несвоєчасний ремонт існуючих об’єктів протипаводкового захисту в басейні Тиси триває подальше їх руйнування. При цьому вартість робіт із відновлення й експлуатації зростає з кожним роком.
Як наслідок, зростають і ризики додаткового навантаження на держбюджет у майбутньому, що не виключатиме додаткового спрямування коштів як на виконання власне заходів Програми, так і подолання наслідків можливих природних катастроф у регіоні, - повідомляє прес-служба Рахункової палати.