Назву фестиваль отримав від 300-літньої діючої кузні-музею «Гамора», на території якої і відбувається свято. Цьогоріч захід зібрав близько двох десятків ковалів з Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської областей, Польщі та Словаччини. Найбільше майстрів, звісно ж, місцевих. Іршавська спілка ковалів представлена 13 учасниками.
На вогонь, воду і працюючу людину, кажуть, можна дивитися вічно. Так от, на «Гаморі» ви знайдете всі три складові цього безперервного процесу. Ковалі працюють тут як надворі, так і всередині старої кузні, що діє за принципом водяного млина. Вода з гірської річки Лисичанки подається на дерев’яне колесо, яке обертаючись приводить в дію 125-кілограмовий молот. Розпечений метал виблискує у червоному полум’ї, а мускулисті руки вправно «ліплять» за допомогою молотів із нього різноманітні предмети.
Працює на фестивалі і «мануфактурне містечко» , де можна навчитися працювати на ткацькому верстаті, робити глечики на гончарному крузі чи вишивати традиційні візерунки. Можна тут і придбати вже готові предмети народних промислів.
Сьогодні фестиваль тільки почав свою роботу, а завтра на гостей чекає справжнє свято із співами і танцями до упаду. От тільки, прямуючи в Лисичево, майте на увазі, що в Іршаві сьогодні перекрили центральну дорогу. Тут взялися ремонтувати міст, що сполучає два береги річки Іршавки.
Оксана Чужа для Закарпаття онлайн. Фото автора
влад 2012-07-01 / 16:55:13
чудова організація. талановиті майстри. неповторна закарпатська глибинка з добрими людьми . особливо сподобався ведучий на батуті. талановитий дядько! дітки кайфували на всі 100.спасибі тим, хто відновив гамору для нащадків. адже це наша культура, наша спадщина, наша минувшина. голові села лисичопа панові пальку особлива подяка.