Промисловість. У травні п.р. обсяги промислового виробництва в області зросли порівняно з квітнем на 8,0%, а з травнем минулого року на 29,4%. З початку року приріст виробництва у промисловості, порівняно з аналогічним періодом минулого року склав 16,5%.
Сільське господарство. У січні–травні п.р. загальне виробництво продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств зросло порівняно з відповідним періодом минулого року на 1,1%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 11,6%, у господарствах населення – на 0,7%.
Станом на 1 червня п.р. площа посіву ярих культур усіма категоріями господарств склала 104,1 тис.га, що на 7,9% більше, ніж на відповідну дату торік. Зерновими та зернобобовими культурами (включаючи кукурудзу) засіяно 45,4% усіх посівних площ ярих культур області.
За розрахунками на 1 червня п.р. в усіх категоріях господарств зросла, порівняно з показником на відповідну дату минулого року, чисельність поголів’я великої рогатої худоби, у т.ч. корів, свиней, овець та кіз, птиці.
Будівництво. Будівельними організаціями за січень–травень п.р. виконано робіт на суму 72,9 млн.грн., що у порівнянних цінах становило 99,0% від обсягів відповідного періоду минулого року.
Транспорт. За січень–травень п.р. підприємствами транспорту перевезено
1,7 млн.т вантажів, що на 2,7% менше, ніж за січень–травень минулого року
Послугами пасажирського транспорту скористалися 22,6 млн. пасажирів, що склало 90,8% від обсягів перевезень пасажирів у січні–травні 2011р.
Зовнішньоекономічна діяльність. Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами за січень–квітень 2012р. становив 440,9 млн.дол. США, імпорту – 638,0 млн.дол. США. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяги експорту та імпорту товарів зросли, відповідно, на 0,9% та на 20,2%. Відיємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за січень–квітень п.р. становило 197,1 млн.дол. США.
Роздрібна торгівля. Оборот роздрібної торгівлі, що включає роздрібний товарооборот торгової мережі підприємств-юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і продаж на ринках за січень–травень п.р. за розрахунками склав 5929,0 млн.грн., що у порівнянних цінах на 12,5% більше, ніж за перші п’ять місяців минулого року. Через мережу організованих ринків протягом зазначеного періоду реалізовано 21,7% загального обсягу продажу споживчих товарів.
Ціни. Індекс споживчих цін (інфляції) по області та країні у травні п.р. порівняно з квітнем зафіксовано на рівні 99,7%, з початку року, відповідно, 99,8% та 100,4%.
Заробітна плата. Середній розмір номінальної заробітної плати штатного працівника у січні–квітні 2012р. склав 2165 грн. і зріс порівняно з відповідним періодом минулого року на 15,6%.
Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у квітні п.р. склала 2220 грн., що на 1,2% менше, ніж у березні п.р. та на 14,6% більше, ніж у квітні 2011р., вона у 2 рази перевищувала рівень законодавчо встановленого державного соціального стандарту (з 1 квітня 2012р. встановлена мінімальна заробітна плата
1094 грн.).
Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати протягом квітня п.р. зросла на 1,2% і станом на 1 травня 2012р. склала 14272,9 тис.грн. У структурі загальної суми невиплаченої заробітної плати 35,5% припадало на економічно активні підприємства.
Ринок праці. Рівень зареєстрованого безробіття в області станом на 1 червня п.р. склав 1,6% чисельності постійного населення працездатного віку.
Населення. На 1 травня 2012р. в області, за оцінкою, проживало 1251,3 тис. осіб. Упродовж січня–квітня п.р. чисельність наявного населення зросла на 544 особи виключно за рахунок природного приросту.
Про це Закарпаття онлайн повідомив Михайло Білей, начальник управління координації статистичної діяльності, взаємодії з користувачами і респондентами та забезпечення доступу до публічної інформації Головного управління статистики у Закарпатській області.