Книга, що її презентуватимуть у п’ятницю, 8 червня, має назву «Заслужений академічний Закарпатський народний хор». Робота над її упорядкуванням тривала впродовж року, що й не дивно: книга вмістила унікальні архівні документи, твори колективу з золотого фонду, фотографії, датовані першими роками створення Закарпатського народного хору.
«У книзі будуть історичні документи, які до цього не друкувались – наприклад, фотографія першої афіші, повідомлення про перший набір в Закарпатський народний хор, фотографії з 1945-1946 року. Також можна буде знайти унікальні архівні фотографії з перших гастролей колективу», – розповіла упорядник книги. До речі, деякі документи «примандрували» у книгу з далеких країв: «Деякі фотографії та архівні документи мені пересилали з-за кордону, наприклад, онучка нашого першого балетмейстера – з Чебоксар», зауважила Надія Петій-Потапчук.
За її словами, книга відкриє «нові, раніше не відомі імена людей, про яких досі ніхто не говорив, але які доклались до розвитку Закарпатського народного хору». Також у книзі буде вміщено багато «загублених постановок, твори Закарпатського народного твору, які складають золотий фонд хорової музики, і які для хору писали найкращі композитори. Причому, твори подаватимуться в тому варіанті, в якому їх виконує Закарпатський народний хор – як твори з фонду, так і твори сучасні».
Книга «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» має вийти зовсім невеличким накладом – у 250 примірників. Умовно складатиметься з чотирьох частин: історичної, нотної, архівної, а ще частини, що презентуватиме фотографії. Оскільки ж свого часу ескізи костюмів для Закарпатського народного хору, афіші виступів розробляв знаний художник Федір Манайло, то і для обкладинки книги її упорядник використала фрагмент з твору митця, про що власне Надія Петій-Потайчук розповіла особисто.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн