Ініціатором її проведення виступив муніципалітет міста Раславіце, що отримав грант Європейського Союзу. Відомо, що партнерські економічні зв’язки між країнами розпочинаються зі співпраці у сфері культури. Партнерами цього проекту стали Закарпатський регіональний центр розвитку сільського туризму, який очолює Богдан Пранничук, та Фонд розвитку транскордонного співробітництва та спеціальних економічних зон під головуванням Івана Устича.
Як відзначив у своєму виступі на конференції голова Фонду та менеджер проекту Іван Устич, головною метою проекту є налагодження інституціональної співпраці в словацько-українському транскордонному регіоні, яка базується на основі любові до фольклору і спільних інтересах щодо збереження і презентації культурної спадщини, що приведе до покращення сфери послуг у галузі культури. У роботі конференції взяв участь відомий науковець і фольклорист, провідний методист Обласного організаційно-методичного центру культури Іван Хланта, який поділився своїми ідеями щодо співпраці в майбутньому, репрезентував свій вагомий творчий доробок, багато в чому дотичний до теми конференції.
Про сільський зелений туризм, його особливості і перспективи розвитку зі знанням справи розповідав Богдан Пранничук, який зробив огляд і дав оцінку зеленому туризмові, розповів про його можливості і проблеми, що потребують вирішення. Він, до слова, один із членів проектної групи.
До реалізації програми проекту, яка розрахована на два роки, були задіяні представники із різних регіонів України та області, зокрема Берегівщини, Іршавщини, Хустщини, Ужгородщини, міста Львів тощо.
Своє бачення співробітництва висловив і відомий художник краю, викладач Закарпатського художнього інституту Іван Дідик, який запропонував залучити до здійснення проектів студентів закладу. Думками та пропозиціями ділились також і скульптор Михайло Белень та поет Василь Кузан – відомі представники інтелігенції краю.
Конференція пройшла на високому організаційному рівні, у теплій дружній атмосфері. Учасники мали змогу налагодити ділові та культурні зв’язки і гарно відпочити. Вона засвідчила високий науково-інтелектуальний потенціал Закарпаття, широкі можливості успішної співпраці на користь наших народів, продемонструвала, що кордон може не тільки розділяти, але й об’єднувати.
Володимир Мишанич для Закарпаття онлайн
Вуйко з полонини 2012-05-31 / 17:24:03
Не просто флагмани, а справжні титани!
"Учасники мали змогу налагодити ділові та культурні зв’язки і гарно відпочити."
Мабуть, заради останнього пункту якраз і поїхали :)
Гуцул 2012-05-31 / 16:51:34
Да... Праничук і Кузан флагмани туризму і фольклору Закарпаття!!!