Закарпатським виробникам полуниці, котрі в сезон мають забезпечити себе на цілий рік, перекупники сплачують по 20 грн. за кілограм товару. До столиці ягода потрапляє вже з ціною 70 гривень. Дешевша – кримська та черкаська полуниця. За меншу просять 50, крупніша стане в 60 грн. за кіло.
Журналісти провели власний експеримент із безпеки перших ягід для здоров'я споживачів: купили полуниці різних сортів на різних базарах столиці і здали її у різні лабораторії для перевірки на рівень нітратів. Результат був задовільним: норму в 60 міліграм на кіло не перевищив жоден взірець. Фахівці пояснюють: нітратну полуницю не варто шукати на офіційних ринках по обіді. Її вибраковують щоранку. Усе, що вище норми, потрапляє туди, де немає елементарного контролю – у дворові ятки з овочами та ягодами, і на стихійні ринки.
Перевіряти таку продукцію можна і в польових умовах за допомогою нітрато-тестера, що видає результат протягом 2-х секунд. Нітрати мають токсичний вплив на організм. Вони відгукнуться температурою, слабкістю, болями в животі та рештою симптомів звичайного отруєння. Лікарі рекомендують геть не годувати полуницею дітей до 3 років. Їсти її лише в сезон, вирощену у відкритому ґрунті і куплену там, де продавці без проблем можуть надати результати лабораторного дослідження.
24 травня 2012р.
Теги: полуниця, базар, нітрати