Про це Закарпаття онлайн повідомили у Головному управлінні статистики в Закарпатській області.
У структурі оптового товарообороту значно переважають непродовольчі товари. У 2011р. частка оптового продажу непродовольчих товарів порівняно з 2010р. збільшилась на 6,0 в.п. і становила 81,2%. У товарній структурі оптового товарообороту непродовольчих товарів 80,4% припадало на оптову торгівлю енергетичними матеріалами та продуктами перероблення нафти.
Значно меншу частку складав оптовий продаж деревини та виробів
з деревини, крім меблів, засобів парфумерних та косметичних, холодильників та камер морозильних побутових, лісоматеріалів, проводів та кабелів ізольованих, портландцементу, цементу, продуктів хімічних неорганічних основних інших, машин пральних та машин для сушіння одягу побутових, виробів з кераміки господарсько-побутових та декоративних, меблів, гліцерину, мила та засобів миючих, засобів для чищення та полірування, культур зернових.
У структурі оптового продажу непродовольчих товарів збільшилась частка продажу газойлів (палива дизельного), холодильників та камер морозильних побутових, машин пральних та машин для сушіння одягу побутових, портландцементу, цементу глиноземного, шлакового безклінкерного та аналогічних гідравлічних цементів, меблів, а бензинів, засобів парфумерних та косметичних, лісоматеріалів, виробів з кераміки господарсько-побутових та декоративних – зменшилась.
Підприємствами оптової торгівлі за 2011р. з продовольчих товарів найбільше було реалізовано тютюнових виробів, шоколадних та кондитерських цукрових виробів, пива солодового, включаючи пиво безалкогольне, алкогольних напоїв, м’яса та м’ясних продуктів, води мінеральної та напоїв безалкогольних, включаючи соки фруктові та овочеві, овочів, крім картоплі, та грибів оброблених чи консервованих, молока та продуктів молочних, кави, олій рослинних.
У структурі оптового продажу продовольчих товарів частка продажу виробів тютюнових, шоколадних та кондитерських цукрових виробів, олій рослинних, овочів, крім картоплі, та грибів оброблених чи консервованих зменшилась, а м’яса та
м’ясних продуктів, пива солодового, включаючи пиво безалкогольне, алкогольних напоїв, вод мінеральних та напоїв безалкогольних, включаючи соки фруктові та овочеві – збільшилась.
Значна частка оптового товарообороту припадала на подальший перепродаж товарів іншим підприємствам оптової торгівлі. Порівняно з 2010р. вона збільшилась на 24,5 в.п. і становила 76,0%, або 7711,1 млн.грн.
Оптовий продаж товарів виробництва України становив 59,6% загального обсягу продажу. Частка вітчизняних непродовольчих товарів складала 53,0%, продовольчих товарів – 88,1% (за 2010р. – 78,7% та 88,0% відповідно).
На 1 січня 2012р. товарні запаси на підприємствах оптової торгівлі збільшились і їхній обсяг становив 556,9 млн.грн. (на відповідну дату 2011р. – 444,8 млн.грн.). У запасах товарів 77,9% займали непродовольчі товари, 22,1% – продовольчі.
На складах оптових підприємств зберігаються переважно шоколадні та кондитерські цукрові вироби (531,1 т), алкогольні напої (114,0 тис.дал), олії рослинні (1776,0 т), тютюнові вироби (2,6 млн.шт.), пиво солодове, включаючи пиво безалкогольне (192,9 тис.дал), овочі, крім картоплі, та гриби оброблені чи консервовані
(931,7 т), газойлі (18858,6 т), бензини (4382,1 т), вугілля кам’яне (1144,8 т), портландцемент, цемент глиноземний, шлаковий безклінкерний та аналогічні гідравлічні цементи (3924,3 т), вироби з кераміки господарсько-побутові та
декоративні (на 11,1 млн.грн.).