Закарпатська Тиса отримала національний план управління її басейном

В Ужгороді у приміщенні Басейнового управління водними ресурсами р. Тиса представили Національний план управління річковим басейном Тиси – сучасний інструмент управління водними ресурсами, виконаний за європейськими стандартами. Тиса стала першою в Україні річкою, для якої розробили подібний план.

Закарпатська Тиса отримала національний план управління її басейном

Провідні експерти галузі, які упродовж року розробляли План, висвітлили основні його аспекти.

Володимир Чіпак, начальник Басейнового управління водними ресурсами р. Тиса розповів, що це вперше в Україні створено інтегрований план управління річковим басейном. «Хотілось би, щоб План управління отримав юридичне визнання, став нормативним документом і був визначальним орієнтиром при здійсненні будь-яких заходів на території нашої області, на території басейну. Адже від цього залежать екологічні наслідки наших дій. Наприклад, енергетика, комунальне господарство, проектування споруд, захист від паводків повинні також враховувати стратегію цього Плану, адже його головна мета – збереження і відтворення водних ресурсів, досягнення екологічної цілі, якою є добрий екологічний статус всіх водних об’єктів басейну Тиси за конкретний період».

Керівник групи експертів Проекту, національний експерт-координатор Міжнародної комісії із захисту р. Дунай Олексій Ярошевич презентував структуру Плану та закликав експертів до коментарів, критики, щоб удосконалити документ.

За словами О. Ярошевича, План базується на об’єктивній оцінці кожного водного об’єкта, включає «залізне обґрунтування» використання бюджетних коштів, а також є серйозним аргументом для отримання міжнародної технічної допомоги.

Експерт продемонстрував на прикладі конкретних «водних тіл» басейну (русел окремих річок у певних межах), як діятиме План: визначає екологічний статус, чинники, які призводить до такого стану (якщо він незадовільний), а також заходи для усунення проблем і досягнення доброго екологічного стану. Так, План охопив 11 річок та 8 підземних водних тіл (площею понад 500 кв.км), при цьому їх поділили на 34 «водних тіла» (одна річка може бути поділена на кілька частин, якщо змінює свій тип). Основні проблеми Тиси, які слід вирішувати за допомогою Плану – забруднення поверхневих та підземних вод органічними та небезпечними речовинами, гідроморфологічні зміни, експансія завезених видів риб, засмічення.

Доповідачі також зауважили, що Україна, як країна, яка не входить до ЄС, наразі не зобов’язана розробляти та впроваджувати національні Плани управління басейнами річок. Але, зважаючи на міжнародні зобов’язання, було прийнято рішення про підготовку Національного плану управління басейном річки Тиса. Саме цей План має бути останнім пазлом у загально-тисяйському плані управління.

Адже інші країни басейну Тиси вже розробили і схвалили план інтегрованого управління басейном (грудень 2010 р). А у квітні 2011 року в Ужгороді на Конференції міністрів охорони довкілля тисяйських країн було укладено Меморандум про порозуміння.

Крім того, Угодою про асоціацію Україна – ЄС, парафування якої відбулося 30 березня 2012 р., передбачено адаптацію водного законодавства України до Директив ЄС, зокрема Водної рамкової директиви. Саме ця Директива вимагає, щоби управління кожного річкового басейну здійснювалося згідно з розробленими Планами. Тому можна розглядати проект національного плану управління басейном р. Тиса як крок держави країни на шляху до євроінтеграції та зразок для інших річкових басейнів в Україні.

24 квітня 2012р.

Теги: Тиса, водні ресурси

Коментарі

3103 25.04.2012 / 11:48:23
Доповнення до інформації, оскільки журналіст, очевидно, прослухав тільки панів Чіпака та частково Ярошевича, а виступи інших експертів, в яких якраз і подавалася детальна інформація про аспекти Плану, проігнорував...

Експертами висловлено запевнення, що будівництво будь-яких обєктів водокористування (акумулюючих, регулюючих водойм, рекраційних обєктів, обєктів водопостачання та водовідведення, рибогосподарських обєктів, малих та міні ГЕС) не суперечить ідеології Плану, якщо ПРОЕКТИ цих обєктів будуть відповідати положенням Водної рамкової директиви та внутрішньому законодавству України.

НОВИНИ: Соціо

17:51
/ 1
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
» Всі новини