«Іршавщина на 90 % сільськогосподарський регіон, потужних підприємств тут немає, тому з 10 робочих місць 8 – бюджетні. Не секрет, що чимало іршавчан працюють за кордоном, і їх я розглядаю як потенційних інвесторів, – каже Віктор Іванович. – Вони вкладають гроші в різні галузі й дають роботу своїм землякам".
"Провівши аналіз усіх розпоряджень голів РДА з 2000 року, виявлено, що згідно з ними 44 суб’єкти господарювання отримали землі, але не оформляли належним чином документи і не платили до бюджету, 19 суб’єктів зробили проекти відводу землі, але не укладали угоди з РДА і теж не платили. 34 розпорядження надавали земельні ділянки в довгострокове користування без врахування індексацій тощо». У підсумку, за рекомендаціями земельної комісії, на Іршавщині скасовують розпорядження про виділення землі, якщо власники отримали її більше трьох років тому й не використовують або не оформили документів.
В агропромисловому комплексі, за словами В. Феєра, проблема з пустуючими землями – таких близько 4 тисяч га: «Чому? Бо держава безкоштовно роздавала паї, а зараз із 10 чоловік тільки двоє обробляють їх. Ми зробили відповідний аналіз по кожній сільраді й за 2011 рік близько 850 га вже передали в користування. Почали з Негрова, де знайшовся інвестор».
Велика проблема й зі сміттям, вірніше, його утилізацією. На Іршавщині досі нема сертифікованого звалища. Правда, вже підписаний протокол намірів із інвестором, визначена територія в 15 га, де до вересня мають сформувати першу касету для утилізації і завезти перший майданчик для сортування сміття.
Роботи розпочалися, але справу загальмували зміни в митному законодавстві: за ввезене обладнання тепер слід сплатити ПДВ, а започатковували справу на зовсім інших умовах. Втім, інвесторів керівництво Іршавщини, в межах своєї компетенції, звісно, намагається підтримувати, - повідомляє закарпаття онлайн прес-центр «Закарпатської Правди».