Таким чином, як розповіла директор музею Габріела Андял, «Торжество вийшло за рамки міського свята. До його організації і проведення долучились обласне управління культури, обласна бібліотека для дітей та юнацтва, Закарпатський осередок спілки майстрів народного мистецтва».
В одній із зал музею відкрито виставку експонатів із фондів музею, в сусідній залі триває майстер-клас з писанкарства. Різноманітним технікам оздоблення яєць до Великодня усіх бажаючих, серед яких присутні і багато дітей, навчають провідні майстри, викладачі з прикладного мистецтва з Ужгородського, Перечинського, Виноградівського, Берегівського районів.
Одна з учасниць майсер-класу, звичайна вчитель хімії в ужгородській гімназії, Світлана Залуцька, прийшла на свято вже зі своєю ученицею Мирославою. Участь у такому заході пані Світлана бере вже третій рік поспіль, навчає діток техніці вирізання по яєчній шкаралупі. Ажурні писанки, розповідає мисткиня, зроблені нею не тільки на курячих, але й на страусячих, павлинячих, гусячих яйцях. Аби ювелірно вирізати візерунки на яєчній шкаралупі, в залежності від складності роботи, потрібно приблизно тиждень.
Така робота потребує зібраності, терпіння і посидючості, однак, воно того варте, каже Світлана Залуцька. «Людина, яка робить щось красиве і добре, ніколи не буде злою. Ну і, зрештою, такі заходи дозволяють показати дітям своєрідну красу, відволікти їх від вулиці», – переконана мисткиня.
Тетяна Кашуба Закарпаття онлайн