Олександр Ледида коротко ознайомив дипломата з особливостями краю. Розповів, зокрема, про близькість європейських кордонів та інвестиційну привабливість Закарпаття. Адже сьогодні в області завдяки іноземному капіталу працюють кілька потужних підприємств. Для супроводу інвестиційних проектів створено спеціальне управління, а зустрічі обласної влади та інвесторів, які працюють в краї, є традиційними.
Крістіан Шьоненбергер, зі свого боку, відмітив схожість Закарпаття та Швейцарії. Обидва регіони багатонаціональні, туристично привабливі, а досвід Швейцарії у веденні лісового господарства може бути корисним для області, вважає посол.
Ще один цікавий напрямок для впровадження швейцарського досвіду на Закарпатті – мала гідроенергетика. Дипломат розповів, що в його країні завдяки малим ГЕС вдалось досягти помітних успіхів як у виробництві енергії, так і в її збереженні:
– До того ж, сьогодні є дружні до навколишнього середовища технології будівництва малих ГЕС. Це дозволяє повністю зберегти флору та фауну річок, отримуючи водночас хороші показники у виробництві альтернативної енергії. Дбаємо також про збереження ресурсів.
Велику увагу проблемі енергозбереження приділяють і на Закарпатті, зазначив Олександр Ледида:
– Ми розуміємо, що зберігаючі технології – це охорона довкілля, економія бюджету, а також піклування про майбутнє територій.
Посол Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергер з дружиною на Закарпатті проведуть кілька днів. Зокрема, планують відвідати філію Вільшанського дитячого будинку-інтернату «Парасолька» у м. Тячів, - повідомили Закарпаття онлайн з прес-центру Закарпатської ОДА.