Насамперед Іван Балога побував у Виноградівській ЗОШ №3 ім. Жігмонда Перені з угорською мовою навчання. Нагадаємо, що на останній сесії обласної ради народні обранці підтримали запит депутата щодо необхідності спорудження в цій школі спортивного майданчика. Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-службі ОДА.
Габріела Гомокі, директор школи розповіла, що в будівлі, яка має статус архітектурної пам’ятки XIX століття навчається 230 дітей. З кожним роком кількість учнів, що відвідують заклад збільшується. Два роки тому районні депутати виділили кошти на перекриття даху.
Меценати допомогли з коштами на ремонт актового залу. Але вкрай необхідно для школи й спортивна зала. «Наразі в закладі нема пристосованого приміщення для проведення уроків фізкультури, маємо лише спорткімнату, але цього вкрай замало. Нам потрібен спортмайданчик, тим більше, що незабаром планується введення додаткових уроків фізкультури», – каже директора.
Опісля керівник обласної ради відвідав ряд об’єктів будівництва. Так, у Фанчикові з кінця минулого року розпочато зведення дитсадка. Депутат облради Юдіта Петеї повідомила, що на території Фанчиківської сільради, у трьох селах – Фанчикові, Троснику та Притисянському є чимала черга у дитсадок – більше 130 діток. Працюють три дитсадки, але всі – в пристосованих приміщеннях церковних фар.
Новий дитсадок буде розрахований на 75 місць. Загальна вартість проекту – близько 5 мільйонів гривень. Вже зведено перший поверх, огороджено територію. Учасники поїздки відзначили високу якість та темпи будівельних робіт
У селі Веряця коштом сільського бюджету зведено триповерхову будівлю дитсадка. Петро Староста, сільський голова Веряці констатував: нині на території двох сіл – Веряці та Горбка нема дошкільного навчального закладу. Наразі частина дітей відвідує садочок у судньому Королеві, а для дітей п’ятирічного віку при сільській школі діє підготовча група.
«Садочок зводили коштом сільського бюджету, але завершити будівництво самотужки не зможемо. Тому ми звертаємося до районної та обласної влади з прохання підкласти нам плече. Потрібно завести електро-, та водопостачання, облаштувати систему опалення. Якщо будуть кошти, допомога району та області – реально цього року ввести заклад в експлуатацію», – прогнозує сільський голова.
Ще один дитсадок, який зводиться у районі – у селі Велика Копаня. Заклад допомагають добудовувати партнери з Височіни. І минулого і цього року дитсадок – у списку спільних проектів. Цьогоріч Велика Копаня з різних бюджетів може отримати майже мільйон гривень на будівництво закладу.
Тут вже зведено триповерхову будівлю. Планується, що на цьому об’єкті для опалення та підігріву води застосовуватимуть альтернативні джерела енергії. Так, пропонується встановити котел на дровах та відходах деревини та сонячний колектор. Планується, що заклад може влаштувати 75 діток. «З відкриття закладу черги в дитсадок в нашому селі зникнуть», – констатує Великопанський сільський голова Василь Пилип.