Такий сценарій навчань підрозділів МНС України, який відпрацьовували мнсники.
Участь у тренуваннях брали рятувальники Львівської, Тернопільської, Закарпатської і Чернівецької областей, а також Автономної Республіки Крим. Вперше мнсники відпрацьовували пошуково-рятувальні роботи в гірській місцевості з залученням авіаційної техніки.
Група рятувальників разом з працівниками парку, які добре знають місцину, одразу вирушила на пошуки постраждалих. Щоправда мнсники не квапилися. Вони ретельно відпрацьовували намічену схему операції. Вже за кілька годин обидвох постраждалих в авіакатастрофі знайшли на галявині посеред лісу. В одного була зламана нога. В іншого - зламаний хребет. Евакуювали важкохворого за допомогою гелікоптера, підв'язавши чоловіка мотузкою. Адже рятувальна машина в гори не поїде. Покладені завдання мнсники виконали на "відмінно". Принаймні так оцінили керівники операції.
Щоправда, кажуть авіаційники, гвинтокрилів для здійснення таких операцій не вистачає. А ті, які є в наявності, змайстровані ще за радянських часів, потребують оновлення, каже Вадим Ашкеназе, заступник начальника Державної служби "Укравіапошуку". Показові тренування рятувальників, які тривали кілька годин, коштували 18 тисяч гривень. Втім, вони не для демонстрації, ці заходи необхідні для вдосконалення професійності рятувальних загонів, переконують мнсники.
ТРК "ВЕЖА"
24 травня 2007р.
Теги: