Місцем перевірки стану налагодженої взаємодії між головним управліннями МНС, МВС області, службами медицини катастроф, служби газу, енергопостачання, було обрано територію аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ МНС України в Закарпатській області, що дислокується в обласному центрі.
Основною метою проведення подібних навчань є не що інше як відпрацювати механізми взаємодії між різноманітними службами, які можуть бути задіяні для ліквідації різноманітних техногенних та природних катастроф. Тим більше, що останнім часом природа не особливо благоволить до західних регіонів нашої країни, а схід України неодноразово потерпав від наслідків непродуманої діяльності людей.
Під час вибору “імовірної” надзвичайної ситуації насамперед враховувався фактор – виключно “закарпатських” реалій – пожежа і вибух газу в житловому будинку та рятування людей, які постраждали внаслідок цієї надзвичайної ситуації.
Загалом навчання проходили в три етапи - відпрацьовувалися організаційні моменти, зокрема система оповіщення про надзвичайну ситуацію, залучення галузевих служб для ліквідації надзвичайної ситуації, місцевого підрозділу пожежно-рятувальної служби та формування Ужгородського зведеного загону головного управління МНС України в Закарпатській області, до якого входять і підрозділи МНС Перечинського, Великоберезнянського районів та міста Чоп.
В загальній кількості для проведення навчань залучалося дев’ятнадцять одиниць техніки, дев’яносто чотири працівники підрозділів МНС та служб життєзабезпечення.
До евакуації постраждалих з третього поверху було залучено альпіністів-рятувальників з АРП м. Мукачево, які продемонстрували не тільки професійну майстерність, але й вміння оперувати спеціальним спорядженням. Після надання першої долікарської допомоги, постраждалих передавали до рук професіоналів-медиків.
Як відомо гасіння великих пожеж та розбір конструкцій здійснюється тривалий час, тому під час навчань його керівниками було вжито заходів по зведенню наметового містечка з мобільним медичним пунктом, для надання першої невідкладної медичної допомоги та польовим пунктом харчування та відпочинку особового складу підрозділів пожежно-рятувальної служби.
По закінченню керівником проведених навчань було підбито їх підсумки. Як повідомив заступник начальника Головного управління МНС України в Закарпатській області Сергій Крицький, всі служби спрацювали дуже добре й з поставленими завданнями впоралися. У продовж теми Сергій Миколайович також розповів, що теоретичним знанням потрібне постійне підкріплення практичними навичками, і тільки злагоджена співпраця всіх служб дає змогу ліквідувати надзвичайні ситуації з мінімальними втратами для людей і суспільства.
Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області
23 травня 2007р.
Теги: