Єврокомісія відзначила прогрес України у візовому питанні

Європейська комісія заявляє про «деякий прогрес», досягнутий Києвом, щодо виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму. Про це йдеться у другій доповіді Єврокомісії.

Єврокомісія відзначила прогрес України у візовому питанні

Доповідь розділено на чотири блоки.Перший блок присвячено питанням безпеки документів, включаючи біометричні паспорти.  «Деякий прогрес був досягнутий в сфері безпеки документів», - констатує Єврокомісія.

При цьому наголошується, що «правова основа» для видачі біометричних паспортів не завершена, ще необхідно прийняти план дій і програму для повного впровадження паспортів. Також не підписаний закон «Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України».

Другий блок присвячено питанням нелегальної міграції та реадмісії, де зазначається, що створення законодавчих меж необхідно, в тому числі і для забезпечення підготовки кодексу для боротьби з корупцією. Разом з тим, ще необхідні додаткові зусилля для зміцнення міжвідомчого співробітництва у сфері управління кордоном.

У сфері управління міграцією також йдеться про прийняття Україною «в дуже короткий час законодавчої бази».

«Тим не менш, необхідно вжити додаткових заходів (підзаконні акти та правила). Є деякі прогалини у розвитку національної стратегії управління міграцією», - наголошується в документі.

Єврокомісія також констатує відповідність українського законодавства європейському у сфері надання притулку. Одночасно відзначається, що «деякі важливі положення потребують змін».

У третьому блоці «Громадський порядок і безпека» говориться, що Україна «досягла певного прогресу» у прийнятті необхідної законодавчої бази. Розкритиковано відсутність плану дій з впровадження відповідної Стратегії, прийнятої ще в жовтні 2011 року, який би містив конкретні терміни, відповідальні особи, бюджет, показники ефективності і моніторинг процесу.  «Обмежений прогрес» також було досягнуто в сфері боротьби з корупцією, зазначає Єврокомісія.

У четвертому блоці, який присвячено питанню зовнішніх відносин і фундаментальним правам наголошується, що Україна «досягла певного прогресу»: розроблено та прийнято низку важливих поправок до законодавства, які спрямовано на невиправдані перешкоди для свободи пересування в межах України. Разом з тим, ще необхідні додаткові положення в національному законодавстві.

«Нормативно-правова база також потребує перегляду, щоб забезпечити право на справедливий, неупереджений та прозорий судовий розгляд», - йдеться в оцінці.

Ще однією невирішеною проблемою, на думку Єврокомісії, є те, що Україна до цих пір не прийняла «всеосяжне антидискримінаційне законодавство з метою забезпечення ефективного захисту проти всіх форм дискримінації».

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін у листі першому віце-прем'єрові Андрію Клюєву зазначав, що Єврокомісія звертає увагу на відсутність прогресу України у виконанні завдань Плану дії щодо лібералізації візового режиму.

Як повідомлялось, у грудні 2011 року Янукович заявив, що Україна завершила законодавчий етап плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС. 23 вересня 2011 року ЄС констатував прогрес України у виконанні цього плану. 22 листопада 2010 року Україна і ЄС домовилися про план дій, які Україна має виконати для введення безвізового режиму короткострокових поїздок для своїх громадян у країни об'єднання.

Український Тиждень

13 лютого 2012р.

Теги: Єврокомісія, візи, ЄС, Київ

Коментарі

НОВИНИ: Різне

11:18
Як обрати бойлер для дому, з огляду на кількість користувачів
15:21
/ 4
Спецпосланець Трампа заявив, що США мають "гарний, надійний план" щодо закінчення війни в Україні
21:41
Офіційний дилер Volvo в Україні: ціни та моделі
21:33
Витяжки Weilor – ефективне очищення повітря та стильний дизайн для вашої кухні
17:48
Курси англійської онлайн - коли це актуально
18:18
Чому годинник Omega - це найкращий вибір
00:18
Три критерії, які допоможуть вибрати найкращу золоту каблучку
00:15
Minola: Ідеальна електрична духова шафа для вашої кухні
12:34
/ 1
угорщина заблокувала спільну заяву ЄС про невизнання Лукашенка президентом – ЗМІ
22:25
В Україні погіршилась оцінка рівня корупції – опитування НАЗК
20:53
У Словаччині почалися протести проти уряду фіцо
20:42
Помилки при пошуку роботи: Чого уникати, щоб досягти успіху
14:09
Дострокове погашення кредиту: вигода чи додаткові витрати?
20:49
Трамп вимагає від путіна піти на угоду: "Далі буде тільки гірше"
14:15
Ледовські світильники: огляд найкращих моделей і варіантів
22:13
Xiaomi Watch 2 Pro для всесезонних пригод по Закарпаттю: як використовувати розумний годинник із максимальною ефективністю
21:58
Створення відділу продажів: 7 основних кроків до успіху
17:39
путін заявив про готовність до переговорів зі США виключно за умови повної капітуляції України – ISW
15:25
Трамп розповів у Білому домі, як путін руйнує росію, не завершуючи війну
09:29
Маск на святкуванні інавгурації Трампа зробив жест, схожий на нацистський "Sieg Heil"
18:04
Переваги лазерного різання металу та де це можна зробити
18:01
Понад 100 психіатрів і психологів надіслали відкритий лист прем'єру Словаччини роберту фіцо та вимагають його відставки
00:39
фіцо заявив, що Словаччина узгоджує із Зеленським дату зустрічі
00:33
Україна та Британія підписали історичну угоду про 100-річне партнерство
16:25
Проєктування і виробництво маслостанцій: основні етапи й інженерні рішення
» Всі новини