"Комплексний аналіз гідрометеорологічних чинників, які визначають розміри весняної повені, на сьогодні не дають підстав чекати на щось загрозливе. Сніг, який лежить зараз в Україні, хоча він у багатьох районах і більше за середні показники багатьох років, падав на суху і дуже суху з осені землю, має незначне промерзання, оскільки була досить теплою перша половина зими, і земля покрилася снігом до настання значних морозів", - сказала начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру Вікторія Бойко.
За її словами, незначна глибина промерзання і вологість ґрунту свідчить про те, що сніг, який танутиме, значною мірою потраплятиме не у річки, а піде на поповнення запасів вологи у ґрунті.
Бойко зазначила, що повінь на більшості річок України, рівнинній частині Криму буде нижче середнього, у басейні Прип’яті і Західного Бугу близьким до середнього. "Розлив річок або підйом рівня води у них не супроводжуватиметься досягненням позначок масового затоплення, підтоплення територій", - зазначила гідрометеоролог.
При цьому Бойко нагадала, що Карпатський регіон завжди є паводконебезпечним, ситуація у ньому може різко мінятися, і її складно спрогнозувати. "Якщо на сніг у Карпатах, Прикарпатті і Закарпатті не випадатиме значна кількість дощу, то все пройде досить спокійно. Але ситуація в даному регіоні може мінятися дуже швидко. Такі паводки ми не можемо передбачити навіть за 10 днів", - пояснила вона.