Цей водій везе товар з Києва до Мукачевого. Успішно подолав підйом на Львівщині. А от перший спуск на Закарпатті – не вдався.
Василь Шепа, водій із Мукачевого:
– Начало мене нести, нести і нести. У мене не було другого вихода, як йти у кювет. Куди – машини встрєчні йти бити, які там стоять? Щоб далі мене несло?
Доки машину відкопують, аби витягнути тракторами, інспектори ДАІ оглядають технічний стан фури.
Василь Бокоч, заступник начальника обласного управління ДАІ:
– Шини у нього на автомобілі навіть не придатні літом для їзди, а не зараз, у зимовий період.
Загальна протяжність Абранського та Латірського перевалів – 13 кілометрів. Багато крутих підйомів і спусків. Шляховики їх розчищають від заметів і посипають сіллю. Але вона з'їдає сніг тільки до 10 градусів морозу. Грейдеристи кажуть: у сусідів поліція тримає автомобільні колони перед перевалами, доки їх добре почистять. У нас доводиться буксувати між машинами.
Василь Кеменяш, водій грейдера:
– На перевалах важко. Машини йдуть, одна забуксує, друга машина помішає, і так зробиться пробка.
На в'їзд та виїзд у черзі по дві сотні авто. ДАІ пропускають по одній. Якщо долає підйом – вирушає наступна. Коли застрягає, на поміч приходять тягачі МНС або трактори жителів довколишніх сіл. Буксують машини часто через відсутність на колесах ланцюгів. Водії не квапляться їх чіпляти. Й нарікають на інших.
Олександр Дахнов, водій із Рівного:
– Дуже-дуже погано служби працюють дорожні. Нема толку ніякого з такою їздою. Є цепі, є все, ми ще туди не добралися, а що їх ставити зараз. Хай, якщо будуть пускати, є цепі, машина укомплектована.
Микола Попович, водій із Ужгорода:
– У мене немає ланцюгів із собою.Тому що почалася внезапно зима, як ви кажете. От я виїхав, сюда попав і стою сутки. Чому не проїду? Проїду. Повинна бути техніка, яка повинна підтягнути догори, посипати дорогу.
На найскладнішій у Закарпатті ділянці автодорівці працюють вахтовим методом. Ночують у будиночках на перевалі.
Михайло Попович, начальник Закарпатського облавтодору:
– У нас тут цілодобове чергування, працюють біля восьми одиниць техніки. По 100 тонн підсипочної суміші цілодобово висипаємо на цю ділянку. Але це гірська ділянка, вона завжди була важкою.
Подолавши перевали, одразу подбають про ланцюги на колесах, обіцяють водії. Інакше тих, хто їде в Угорщину чи Словаччину, туди просто не пустять.
Володимир Мельник. Оператор: Богдан Барбіл. Перший Національний