"Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії" – один із найвідоміших творів у чималому доробку авторки. Саме за цю повість-казку Галина Малик одержала премію ім. О.Копиленка журналу "Барвінок" (1988). Крім того, історія про дівчинку Алю перекладена російською, угорською, німецькою, іспанською, італійською і французькою мовами. Та й українською книга вже перевидавалась, а ще – виходила у форматі інтерактивної аудіокнижки. Звісно, досі було й кілька спроб поставити "Незвичайні пригоди..." на сцені.
Ідея зіграти виставу за повістю та влаштувати в коледжі зустріч із письменницею належить керівникові академгрупи IV-го режисерського Олені Надворній. Викладач світової та дитячої літератури неодноразово знайомила студентів із творчістю Галини Малик, аж зрозуміла: "Незвичайні пригоди..." – не тільки програмний твір з курсу "Дитяча література", а й справжня знахідка для театрального мистецтва. "Приємно, що на мою пропозицію радо відгукнувся викладач режисури театралізованих заходів Михайло Микулець, котрий також працював над постановкою з неабияким натхненням, – розповідає Олена Надворна. – Спільно, нам вдалося підібрати для всіх дев'ятьох студентів групи саме ті ролі, які з одного боку – цілком відповідають їх уподобанням і акторським здібностям, а з іншого – не порушують авторського замислу та передають характер казки".
Хоча й без відриву від навчального процесу, два місяці напруженої роботи не минули безслідно. "Йдучи сюди, була готова до всього, бо ж це – юнацтво, яке ще тільки навчається театральній грі, – зінається Галина Малик. – Та вже з перших хвилин стало зрозуміло, що на сцені – молоді професіонали. Образи передані блискуче, сценарій – насичений і динамічний, акценти розставлені влучно. Загалом, усе зроблено по-сучасному, яскраво й із непідробною щирістю".
Опісля вистави студенти коледжу та учні Сторожницької ЗОШ мали змогу поспілкуватися з письменницею. Так, глядачі довідалися, що повість про дівчинку Алю, яка залишала всі свої справи, не доробивши, авторка написала для... власної доньки, коли та була дитиною. Письменниця, певно, і не здогадувалась, скількох дітей згодом захопить і виховає її казка. Насамкінець, гостя побажала юним акторам, аби все, за що вони беруться, доводили до кінця і всі їхні починання неодмінно завершувались успіхом.
Вистава нікого не залишила байдужим, колектив вітали з творчою удачею. У заключному слові в.о. директора Наталія Шетеля висловила постановникам і гості подяку та бажання співпрацювати надалі. Галина Малик, у свою чергу, погодилась на наступну зустріч із такою вдячною і талановитою публікою. Зокрема, йдеться про презентацію в коледжі книги вибраних творів, що вийде незабаром.
Прес-служба Ужгородського коледжу культури і мистецтв, для Закарпаття онлайн