Серед відомих йому випадків ліцензування — придбання техніки сільськими господарями. Різниця між лізингодавцем та кредитом у банку — 1-2 % на користь останнього. Натомість лізингодавець бере на себе не лише фінансовий бік справи, а й усю процедуру придбання, оформлення техніки, устаткування, товару, транспортних засобів, комерційної нерухомості тощо.
Про ситуацію з лізингом у Закарпатській області йшлося на засіданні Ужгородського прес-клубу, повідомила координатор прес-клубу Ганна Тарканій.
Як розповів регіональний менеджер лізингової компанії VAB Лізинг Сергій Трегубенко, завдяки механізмам лізингу є можливість відразу почати користуватися обраним автотранспортним засобом чи обладнанням тощо, за який сплатить лізингодавець. При цьому лізингоотримувач сплачує авансовий платіж (від 5 до 20% вартості предмету лізингу) та стає повноправним користувачем обладнання. Усі ризики власності несе лізингова компанія.
Станіслав Ларькін, керівник напряму продажу вантажної техніки й спецтехніки компанії VAB Лізинг повідомив, що лізингодавці готові працювати з малим і середнім бізнесом в галузі промисловості, деревообробки, автотранспорту, комерційної нерухомості тощо. «Наразі ринок не у повному обсязі використовує можливості цього фінансового інструменту, — вважає С. Ларькін. — В Україні офіційно зареєстровано понад 125 компаній, які надають послуги лізингу, але активно працюють не більше 20».
ДОВІДКА
ЛІЗИНГ — це відносини, при яких лізингова компанія купує на замовлення клієнта певне майно, а потім надає його клієнтові у користування (після виплати лізингових платежів — у власність). Строк лізингу зазвичай становить кілька років. Об'єктом може бути будь-яка річ, що не споживається (автомобілі, машини й устаткування, побутова техніка, комп'ютери), крім земельних ділянок і інших природних об'єктів.
ЗІК
21 травня 2007р.
Теги: