За ці гроші упродовж 2011-го року оновили 742 кілометри ліній електропередач (виконання плану на 104,3%), замінили більше трьох із половиною тисяч опор, понад 400 кілометрів дротів, 566 трансформаторних підстанцій, силових трансформаторів, масляних вимикачів тощо. Попри це здійснили розчистку трас, замінили «голі» дроти на ізольовані – менше чистки трас, менше аварійних вимкнень.
Крім того, як зазначив Василь Ковач, ПАТ «Закарпаттяобленерго» працює ще й за окремою інвестиційною програмою, яка є фактично одним із найважливіших факторів сталої роботи електричних мереж. Так, якщо у 2006-му в рамках програми було використано 23 млн. грн., то упродовж цього року – майже 72. А це – технічний розвиток мереж, зниження втрат електроенергії, впровадження нових технологій, закупівля спецтехніки та різноманітні господарські роботи. Але основне – розвиток: лише у 2011-му, каже головний енергетик краю, було побудувано понад 156,9 км нових мереж.
Є, щоправда, ще наразі близько 2000 кілометрів ліній електропередач в аварійному стані, потрібна подекуди заміна застарілого обладнання. Але найголовніше, що в 2011-му призупинили старіння обладнання. Це дуже важливий фактор, запевняє В.Ковач, бо з кожним роком воно все більше й більше зношувалося і загрожувало вимкненнями. Так, є нарікання на рахунок цього у споживачів. Але це все виключно або аварійні (незаплановані), або ремонтні (планові) вимкнення. І завдяки тому, що робиться сьогодні, кількість подібних випадків буде зведена до мінімуму.
Нагадаємо, що конкурс з продажу пакетів акцій 50% "Закарпаттяобленерго", стартово оцінених в 135 млн грн., призначено на 20 січня 2012 року. Приватизацією "Закарпаттяобленерго" зацікавились вже 4 компанії.