Про це в інтерв’ю газеті "Закарпатська правда" розповів керівник ПАТ "Закарпаттяобленерго" Василь Ковач:
– Третина всього гідропотенціалу України – саме на Закарпатті. Нині в краї працюють усього 3 ГЕС – Теребле-Ріцька, Оноківська й Ужгородська. Вони виробляють лише 6-7% від загального споживання областю енергії. Нині Закарпаття виходить за споживанням на радянські показники (коли працювало чимало заводів, фабрик) – понад 500 мегават.
Це, каже головний енергетик краю, свідчить про те, що область живе, відновлюється підприємництво, промислові потужності.
Нині електроенергію Закарпаттюї постачає Бурштинська теплостанція. Якби ж запустити всі запроектовані на Закарпатті малі гідроелектростанції (мова йде про 300 міні-ГЕС), то, каже Василь Ковач, ми могли б повністю відмовитися від постачання з Івано-Франківщини і навіть продавати електроенеогію. Якщо би вдалося збудувати і ввести в експлуатацію всі три сотні мінігідроелектростанцій, то ми не те, що повністю могли б забезпечувати Закарпаття, а навіть на експорт вистачило б! Якщо взяти за відправну точку 500 мегават, які область споживає нині, то із 300-ма ГЕС є можливість виробляти понад тисячу мегават. Загалом є надія, каже Василь Ковач, реалізувати програму років за десять силами держави та інвесторів.