Проте вивіз сміття – це лише верхівка айсберга. У той час, коли хтось домагається чистоти на своїх вулицях, жителі Кіреш, біля якого знаходиться міське сміттєзвалище, потерпають від екологічних проблем: забруднення повітря від розкладання сміття, погіршення питної води у сільських колодязях, адже перетліле сміття попадає у грунтові води з дощовою водою, а відтак у питну воду колодязів. До органів влади надходило безліч листів від ініціативної групи села, в яких проблема утилізації сміття розглядалася з усіх можливих сторін.
Ще декілька років тому Хустське звалище використовувалося не лише для вивезення сміття з міста. До нього прямували машини і з навколишніх сіл Хустського району. А це було додатковим його перевантаженням. За офіційними показниками, щомісяця на звалище звозилося понад 10000 м3 відходів. Частину, яка є прибутковою (скло, металобрухт, папір), розтягали бомжі, переносячи таким чином збудники небезпечних захворювань. Інша частина утилізувалася найпростішим методом – спалюванням. Відповідальність за пожежі на сміттєзвалищах перекладались на випадковість або зловмисників. Проте таким відмовкам житлово-комунальних служб мешканці Кіреш давно перестали вірити. Ще за часів попереднього мера міста доведені до відчаю жителі Кіреш перекривали дорогу на в’їзді до сміттєзвалища, організовували мітинги-протести.
Але проблема так і залишилася б, якби не зміна керівництва міста та нова стратегія нової влади. Перше, що було зроблено, це налагоджено роботу з українсько-австрійською фірмою «АВЕ-Україна», яка тепер забезпечує вивіз сміття, яке піддається подальшій переробці. Це також зменшило навантаження на існуюче сміттєзвалище.
Роботи по налагодженню відповідного функціонування сміттєзвалища розпочалися лише тепер за ініціативи міського голови В.Кащука та представників депутатського корпусу, які у своїх передвиборчих програмах обіцяли мешканцям села Кіреші вирішити цю проблему. Але ж потрібно розуміти, що всього бажаного за короткі терміни не домогтися. З цією метою виконкомом Хустської міської ради було замовлено проектно-кошторисну документацію в Івано-Франківському філіалі науково-дослідного інституту «Проектреконструкція». Кошторисна вартість даного проекту становить 2,178 тис грн. З бюджету на реалізацію даного проекту було виділено та освоєно два транші на суму 770 тис. грн. для проведення рекультивації території та приведення звалища до належного функціонування.
На сьогоднішній день навколо сміттєзвалища розчищено земельну ділянку площею 7,3 тис. кв.м , прокладено 175 метрів трубопроводу для функціонування дренажної системи, облаштовано колодязь для фільтра, змонтовано 4 залізобетонні колодязі для збору фільтрату, сплановано та розроблено заходи щодо вивезення твердих побутових відходів.
На перспективу планується освітлення звалища, ремонт під’їзних шляхів, благоустрій, закупівля важких машин для трамбування сміття, повідомили Закарпаття онлайн у Хустській міській раді.