"Підприємства зверталися до суду з вимогою повернути їм переплату з податку на прибуток, що сформувалася до четвертого кварталу 2011 р., оскільки ДПСУ категорично відмовлялася виконувати ст. 43 Податкового кодексу України, що регламентує повернення переплати з податку на прибуток", - повідомив один із співвласників підприємства, яке судиться з ДПСУ.
В рамках розгляду судових справ представники фіскалів подали до суду подання, що аргументують необхідність відмовити заявникам у задоволенні їхніх вимог. Так, згідно з листом уповноваженого ДПС у Закарпатській області Ігоря Майора, податкова не може передати до Держказначейства висновок про необхідність повернення переплати по відрахуваннях на прибуток низки підприємств через складну фінансову ситуацію.
"Враховуючи, що уряд України звернувся до МВФ з проханням про надання кредиту для подолання фінансово-економічної кризи, існування дисбалансу між доходами та витратами держбюджету на кілька мільярдів гривень (дослівна цитата), а також у зв''язку з тим, що сума переплати податку на прибуток становить значну частину бюджету Закарпатської області, - задоволення вимог позивача призведе до збільшення дефіциту державного бюджету, а також до невиплати соціальних допомог і пенсій", - сказано в зверненні ДПС у Закарпатській області до суду (йдеться про повернення сум у 20-30 млн. грн).
Співрозмовник стверджує, що проблеми з поверненням податків, компенсацією ПДВ відчувають зараз всі підприємці: "У бюджеті просто немає грошей, і Мінфін намагається дотягнути рік до кінця". Побічно ця думка підтверджується цифрами залишків коштів на рахунку Держказначейства - до 1 листопада залишок коштів на єдиному казначейському рахунку опустився до 5,3 млрд. грн.
У той же час в самому Держказначействі затримки з виплатами пояснюють "технічними труднощами". "Це природні затримки в кінці місяця і в кінці кварталу, коли нам доводиться обробляти дуже велику кількість документів, - заявив голова Держказначейства Сергій Харченко.- На казначейському рахунку зараз більше 20 млрд. грн., і змінюється цей залишок за місяць, залежно від доходів і витрат, від 20 до 30 млрд. грн.".
У свою чергу, економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь говорить, що коливання на казначейському рахунку відображають ситуацію у фінансовій системі, яка відчуває зараз дефіцит ліквідності (підтримуваний Нацбанком для контролю над курсом долара США). "До того ж Микола Янович, з його любов''ю до великих залишків на ЄКР, зараз, можливо, збирає гроші для виплат МВФ в наступному році", - говорить експерт.
За матеріалами Экономические Известия