Микола Томенко вважає, що однією з причин не підтримки Парламентом програми приватизації була, зокрема, і спроба з ініціативи керівництва Міністерства освіти і науки, молоді та спорту і Держкомтелерадіо приватизувати всю видавничу і поліграфічну галузь України. "Даним законопроектом створювалися умови практично стовідсоткового переходу цієї галузі у приватні руки", – зазначив М.Томенко.
Політик повідомив, що серед підприємств, які, відповідно до законопроекту, підлягатимуть приватизації велика кількість обласних друкарень та державних видавництв. А серед найбільш резонансних, зокрема, за поданням Міністерства освіти і науки пропонувалося дозволити приватизацію видавництва "Київська правда", Українського інституту спеціальних видів друку (м.Київ), Кіровоградського державного видавництва, видавництва "Закарпаття", видавництва "Харків", державного видавництва "Полтава", Сумської обласної друкарні та багатьох інших.
М.Томенко назвав дивною спробу приватизувати найкрупніші видавничі комплекси, адже багато з них є прибутковими. Натомість, він звернув увагу на те, що в матеріалах "ми не бачимо погодження з органами місцевого самоврядування, а тому не зрозуміло, хто буде приватизовувати, за які кошти і чи буде збережено профіль діяльності даних підприємств тощо". Микола Томенко нагадав, що зокрема обласні друкарні будувалися державою і вони зазвичай включають в себе великий комплекс та достатньо велику кількість землі. "Цілком очевидно, що можлива оптимізація їхньої діяльності лише за згодою місцевого самоврядування та територіальних громад", – підкреслив він.
"Водночас, надає оптимізму те, що на сьогоднішній день даний законопроект не підтримала Верховна Рада. Тому слід попередньо констатувати, що спроба фінансово-приватизаційної афери Міністерства освіти та Держкомтелерадіо не підтримана парламентом", – підсумував Микола Томенко.