Закарпатські медики, громадські діячі та політики об’єдналися у боротьбі проти раку грудей (ФОТО) (АУДІО)
У рамках місячника боротьби з раком молочної залози, що традиційно проводиться у жовтні, на Закарпатті відбудеться ряд акцій.
Щороку майже 300 закарпаток дізнаються, що в них рак грудей. Зазвичай діагноз звучить, як грім посеред ясного неба, адже дуже часто жінка не відчуває яких-небудь змін. Власне, це й небезпечно, бо, коли уже з'являються конкретні скарги, лікувати хворобу стає надзвичайно важко, а інколи й зовсім неможливо. Про це під час прес-конференції у прес-центрі "Закарпаття" розповіла заступник головного лікаря обласного онкодиспансеру Любов Жолудєва. Вона зазначила, що сьогодні хвороба надзвичайно помолодшала, адже випадки захворювання трапляються навіть у двадцятип'яти-тридцятирічному віці, хоча основну групу ризику становлять жінки від 40 до 60 років. Сьогодні смертність жінок від раку грудей займає перше місце у структурі смертності, спричиненої раком.
"Ситуація із даним захворюванням жахлива, і, чим молодша жінка, тим стрімкіше воно розвивається, залишаючи сім'ї без найдорожчих людей — мам та дружин. Це — величезна трагедія, з якою просто неможливо миритися. Тому ми щоразу наголошуємо, що краще сходити на обстеження, і нічого не виявити, ніж не сходити, а потім жити із цим страшним діагнозом", — стверджує медик. Більше того, чим меншою і молодшою є пухлина, тим коротшим і дешевшим буде лікування. За словами Любові Жолудєвої, один рік посиленого лікування продовжує жінці життя на наступні п'ять років.
"Для того, аби перевірити, чи все гаразд у плані здоров'я, багато не треба, — продовжує голова громадської організації "Амазонки Закарпаття" Наталія Шаульська. По-перше, треба проводити самообстеження молочних залоз. По-друге, відвідувати гінеколога. Якщо є якісь зміни, котрі викликають тривогу, варто відвідати мамолога або ж онколога. Найпростішим видом діагностики на сьогодні є ультразвукова діагностика або ж мамографія. "Цих обстежень у жодному разі не можна боятися. Навпаки, людям треба доносити, що рак молочної залози є тією хворобою, котра піддається лікуванню", — наголошує Наталія Шаульська.
"Наше завдання на сьогодні — поінформувати громадськість, що рак молочної залози — не є заразною хворобою, і що люди, якщо прислухатися до себе і вчасно звернутися по медичну допомогу, можуть пережити її. Ми маємо безліч таких прикладів, і тому 20 жовтня проведемо в Ужгороді акцію "Один день пішки заради життя". О 14:00 із площі Театральної люди, котрі не є байдужими до цієї проблеми, проведуть марш. Серед них буде багато тих жінок, котрі на власному прикладі довели, що рак можна пережити і зберегти своє єдине безцінне життя. Ці жінки хочуть показати, що вони живі, активні, і навіть можуть бути корисними для суспільства", — зазначила пані Наталія.
Та територіально Ужгородом акція не обмежується. У всіх районах області буде проведено інформаційну кампанію, і реалізувати її взялися члени Закарпатської обласної організації політичної партії "УДАР Віталія Кличка". За інформацією голови згаданої організації Валерія Пацкана, не можна стояти осторонь, коли йдеться про можливість зберегти хоча б одне життя, тому сумнівів, чи потрібно брати участь у подібних акціях, навіть не виникало.
За словами Валерія Пацкана, в рамках місячника в Ужгороді та інших населених пунктах області буде розповсюджено 11 тисяч флаєрів з інформацію про методику самообстеження на рак, а також розміщено 13 біл-бордів, що мають на меті звернути увагу жінок на своє здоров'я, підтримати хворих, в яких вже діагностували це захворювання, та закликати всіх інших щорічно відвідувати лікарів-мамологів.
Здоров'я — безцінний скарб кожної людини. Це те, заради чого треба боротися, незважаючи на соціальне становище, культурні цінності чи політичні погляди. Долучіться до акції і ви! Передайте інформацію родичам, друзям, колегам.
Пам'ятайте, що "Рак ― це не вирок, з ним можна боротися!"