Рейтинг відображає ефективність використання енергоресурсів по областях України з урахуванням існуючого рівня розвитку економіки. Рейтингування відбувалося в чотирьох базових галузях: промисловості, послугах, сільському господарстві, житлово-комунальне господарство.
Як повідомила в ході презентації рейтингу директор зі зв'язків з громадськість System Capital Mamagement (SCM) Наталя Ємченко, при цьому в цілому по Україні рівень енергоефективності становить 52%, порівняно з країнами ЄС.
За наслідками дослідження, сумарний рейтинг енергоефективності серед регіонів України очолили Вінницька - 71% від аналогічних показників по ЄС, Чернівецька - 70%, Одеська - 70%, Закарпатська - 68%, і Херсонська області - 67%.
Говорячи про сегменти, досліджувані в рейтингу, вона зазначила, що для дослідження бралися показники енергоефективності промисловості, сфери послуг, сільського господарства.
Так, згідно з рейтингом,по енергоефективності в промисловості лідирує Київська область, за нею йдуть Одеська та Закарпатська області, а в сфері послуг лідирує Дніпропетровська область, за нею - Харківська і Донецька.
Разом з тим, лідером ефективного використання енергетичних ресурсів у сільському господарстві є Закарпатська область, далі Житомирська та Івано-Франківська. А в сфері ЖКГ перші місця зайняли Вінницька, Кіровоградська та Херсонська області.
Критично низький рівень енергоефективності в сільському господарстві, на думку авторів дослідження, обумовлений низькою доданою вартістю продукції в цьому секторі національної економіки, порівняно з країнами ЄС.
Ємченко повідомила, що найбільшими споживачами енергоресурсів серед галузей промисловості України є металургія, видобувна промисловість, виробництво неметалевих мінеральних виробів і хімічне виробництво.
Для металургії, хімічного виробництва, виробництва неметалевих мінеральних виробів навіть з урахуванням паритету купівельної здатності показник енергоефективності становить близько 40%, у той же час для видобувної промисловості він дорівнює лише 21%.
Але в той же час, окремі галузі переробної промисловості України за своєю енергоефективністю вже не поступаються ЄС.
Наталя Ємченко також повідомила, що відповідно до загального рейтингу, найменш ефективними виявилися Луганська, Полтавська і Дніпропетровська області, при цьому областями з найбільшим потенціалом для енергозбереження є Дніпропетровська, Донецька і Луганська.