Після короткої молитви архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор зачитав вітальне слово до учасників конференції Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української православної Церкви. Було також зачитано вітальне слово до учасників конференції ректора Київської духовної Академії та семінарії Високопреосвященнішого Антонія, архієпископа Бориспільського, вікарія Київської Митрополії, голови Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ. Після цього зі вступним словом до учасників звернувся і правлячий владика Феодор.
Доповідачі торкалися різновекторних тем, які тим чи іншим чином мали відношення до наукової, богословської та монашої спадщини отця Василія. Після кожної доповіді відбувалися жваві дискусії та обговорення тем доповідей. Як підсумок конференції учасники конференції прийняли своєрідну резолюцію, в якій окреслені спільні побажання та проекти на майбутнє. Тематичні виступи учасників висвітлювали актуальні питання як історії, так і богослов'я та інших гуманітарних наук.
Зокрема, директор Державного архіву Закарпатської області Михайло Місюк висвітлив тему "Відродження Православної Церкви в 20-30-х рр. ХХ ст. на території Підкарпатської Русі (за документами фондів ДАЗО)", доктор історичних наук, проф. каф. історії України ДВНЗ "УжНУ" Сергій Федака говорив про "Старовинні Богослужбові манускрипти на Закарпатті", кандидат богословя, науковий співробітник БІНДЦ Протоієрей Олександр Гук висвітлював тему "Парадигма архимандрита Василия (Пронина)", к.і.н., доц. каф. історії України ДВНЗ "УжНУ", Володимир Фенич виступав з доповіддю "Унія та проблема християнської любові у працях католицьких і православних авторів (із досвіду о. Атанасія Пекаря, ЧСВВ та о. Василія (Проніна)", доповідь к.і.н., доц. каф. історії України ДВНЗ "УжНУ", директор БІНДЦ Юрія Данильця була присвячена темі "Антиправославні Мараморош-Сиготські судові процеси на сторінках Санкт-Петербурзьських "Церковных ведомостей", к.і.н., доц. каф. історії України ДВНЗ "УжНУ", науковий співробітник БІНДЦ Василь Міщанин – "Мукачівський Свято-Миколаївський монастир в 1948-1991 рр.: соціально-економічний аспект", співробітник Центру україністики та білорусистики Московського державного університету Михайло Дронов – "Епископ Павел Петр Гойдич как борец за русский язык в Словакии", к.б., вчений секретар БІНДЦ ієрей Олександр Монич доповідав на тему "Регламентація монашого життя на Закарпатті на прикладі "Уставу Мукачівського монастиря" в авторстві архімандрита Василія (Проніна)", к.б., викл. КДА і С, Юрій Кострець висвітлював у своїй доповіді тему "Історичний нарис Копашнівського Свято-Іоанно Богословського монастиря", к.і.н., викл. каф. історії України ДВНЗ "УжНУ" Неля Світлик говорила на тему "Листування Івана Раковського з Яковом Головацьким, як зразок культурної взаємодії інтелігенції Закарпаття і Галичини", член-кор. Української Академії геральдики Олексій Філіпов доповідав на тему "Побудова єпископської резиденції Мукачівсько-Пряшівської Православної Єпархії у Мукачеві", к.і.н., доц. ДВНЗ "УжНУ", ст.наук.співр. "МДІ політичної регіоналістики" Маріан Токар – "Кадрова специфіка православних політичних партій міжвоєнного Закарпаття" та к.і.н., викл. каф. історії України ДВНЗ "УжНУ" Віктор Кічера висвітлював тему "Проблематика історії монастирів у працях архімандрита Василія (Проніна)".
Наприкінці конференції відбулися дві короткі презентації книг про архієпископа Савватія (Врабеца) – "Arcibiskup Sawatij (1880-1959). Nástin života a díla zakladatelské postavy pravoslavné církve v Československé republice" (Архієпископ Савватій (1880-1959) Нарис життя та діяльності видатного діяча Православної Церкви в Чехословацькій республіці) та першого випуску "Наукових Записок БІНДЦ".
Конференція завершилася екскурсією по монастирю та святковим обідом.