"Люди фізично не витримують, адже робоча зміна триває вісім годин, з них сім – за конвейером. Обідня перерва триває 30 хвилин, решту 30 ділять на три десятихвилинні паузи. Ледь не щодня хтось з працівників втрачає свідомість від задухи. Майже всі носять з собою цілий арсенал ліків від тиску, серця та головного болю. За законом, якщо температура у приміщенні перевищує 28 °С, робочий день має бути скороченим на годину. Нічого подібного у нас немає" - поділилася працівниця "Ядзакі". Днями карета швидкої допомоги забрала непритомну жінку просто з робочого місця. Як повідомив журналістам KarpatNews.in.ua чоловік пані Тетяни К. жінка досі перебуває у реанімації. Родина працівниці заводу готує відповідне звернення до прокуратури.
Журналісти сайту KarpatNews.in.ua надіслали офіційний запит до керівництва заводу "Ядзакі" з метою отримання інформації з приводу інциденту. Ми запитали, чи отримувало керівництво підприємства усні чи письмові скарги від працівників, яка була реакція на звернення та чи отримає хвора жінка компенсацію від підприємства. За законом, письмова відповідь має надійти впродовж п'яти днів.
Вікторія РИЖОВА, KARPATNEWS.in.ua
працівник 2011-09-11 / 17:31:00
з усіх коментарів здається, що на підприємстві взагалі каторга і годують мало не помиями, але під час обідньої перерви можна побачити у їдальні довжелезні черги. Щось не помітні люди, які зі всього Закарпаття везуть із собою харчі.
Щодо темперетури, то улітку гаряче всюди: і в полі, й на роботі, в автобусах чи на ринках. Однак люди, які страждають гіпертонією, повинні й самі знати основні правила: не одягатися надто тепло (а не робочий одяг поверх синтетичних блуз), мати біля себе холодну воду (яка на підприємстві, до речі, є завжди) і бажано не пити алкоголь, навіть напередодні робочих днів. Люди, які мають проблеми зі здоров’ям, повинні одразу інформувати своїх керівників про те, що вони не в змозі виконувати ту чи іншу роботу. У нас люди мовчать і обурюються "у себе на кухні".
Хто заважає працівникам створити профспілку, яка зможе вирішувати проблеми працівників? Ніхто не заважає. Просто ініціативи розумної нема, та й організованості теж. І не треба жалітися на керівництво за стінами підприємства - можна діяти активно всередині і домовлятися.
п. Іван 2011-09-06 / 22:22:00
На підприємствах з "іноземними інвестиціями" з працівниками не церемоняться. Профспілок немає. А державні органи, які зобов"язані слідкувати за умовами праці, КЗпП, тощо, або куплені, або їх туди просто не пускають. "Спасение утопающих... і т.д. Не терпіть - боріться за свої права!
Mat 2011-09-06 / 21:54:00
kormiti ne treba obicjankami, prosto treba zvernutisja v SES abi perevirila stan na virobnictvi, i jakso vin ne vidpovidaje normam to zakrivati take virobnictvo, doki vsi nedoliki ne budut likvidovani i ne privedeni do normativu, ljudej na termin likvidacii nedolikiv vidpraviti u placeni vidpustki...
п. Юрій 2011-09-06 / 10:04:00
Вже 2 роки людей на виробництві "кормлять" обіцянками про систему кондиціювання та покращення умов праці, але факт - грошей на цей фінансовий рік НЕ ЗАКЛАДЕНО (температура сягає вище 36 С). До речі можна також відмітити роботу їдальні, де нема їстівних страв та асортименту продуктів харчування. Люди із всього Закарпаття змущені вести з собою їжу.
Юра Баранинці 2011-09-05 / 23:17:00
Я мав нещастя працювати у свій час на "Матяші", умови ж такі самі, а то може і хужі, аж поки не посадив на "жопу" Ниймета (мадярського смотрящого). Правда, в той час із зі мною звільнилося більше 30 чоловік на знак протесту. Старий Горват і Крон шкуру на собі рвали. Звонили так, шо телефони горячі були. Скоти.
LEON 2011-09-05 / 19:01:00
А чи знаєте, шановні, що в цілях економії, наш пан директор звільнив медсестру з заводу?!!!!
A. 2011-09-05 / 18:59:00
Так, на нашому заводі насправді нелюдські умови праці
Води не вистачає (питної з кулерів)
Коментар
решту 30 ділять на три десятихвилинні паузи.
Насправді у нас дві 10 хвилинні паузи а не три
Також у нас скоротили мед персонал, тепер першу невідкладну допомогу будуть надавати нашвидкуруч проінстркуктовані працівники заводу.