Як повідомив у своєму виступі головний освітянин краю Михайло Мотильчак, минулоріч за 3,2 млн. грн. з обласного бюджету придбано 11 шкільних автобусів; 2,1 млн. виділено у рамках регіональної програми розвитку позашкільної освіти. Відновлено більше 10,1 тис. шкільних місць, а вже у найближчі два місяці планується відкриття 3 навчальних закладів та 4 дитячих садочків.
Щодо дошкільної освітиЮ, то тут діє цільова обласна соціальна програма, розрахована до 2017 року – на її реалізацію заплановано 220 млн. грн., 56 з яких виділить обласний бюджет. Серед нещодавніх здобутків: виділено 9 земельних ділянок для будівництва нових садочків, відкрито 104 групи з короткотривалим терміном перебування дітей та відновлено роботу 47 груп у дитячих садочках. Загалом, вже цього року на розвиток дошкільної освіти з обласного бюджету виділено більше 5 млн. грн. І, хоча порівняно з минулим роком, охоплення дітлахів краю дошкільною освітою зросло на 10%, працювати ще є над чим:
– Особливу увагу сьогодні приділяємо саме розвитку дошкільної освіти. І хоча упродовж останнього року кількість вихованців дитсадків області збільшилась майже на три тисячі, до середньоукраїнського показника ще "дотягуємо" не у всіх районах, – розповів керівник Закарпатської ОДА Олександр Ледида.
– Турбує кількість вихованців дитсадків у містах – традиційно високі показник мають лише Ужгород та Мукачево – 72 та 74 відсотки відповідно. У селах показники досить високі, але, тут проблема інша – перевантаженість дитячих садочків, – констатував начальник обласного управління освіти і науки Михайло Мотильчак.
Інша ситуація у сфері шкільної освіти – в області, нарахували освітяни, є 37 малокомплектних шкіл. Тому як ніколи актуальним є питання оптимізації мережі навчальних закладів. Водночас, в області створюються всі умови для якісної освіти. До першого вересня у школах краю з'явиться 24 спеціалізованих кабінетів з фізики, хімії, математики та 18 сучасних комп'ютерних класів.
Турбує ситуація з вивченням іноземних мов – на жаль, не завжди похвалитися ґрунтовними знаннями можуть діти, а вчителі часто замало використовують мовну практику, викладаючи іноземну без, власне, спілкування на ній з дітьми.
До слова, підготовка до 1 вересня ще триває, але школи області до навчального року відкриються у належному стані, запевняють освітяни. Першим для всіх школярів області стане урок на тему "Україна – наш спільний дім", присвячений ювілейному року Незалежності держави, повідомили Закарпаття онлайн в прес-центрі Закарпатської ОДА.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, за інформацією прем'єр-міністра України Миколи Азарова, яку він оприлюднив розширеній колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, на Закарпатті не здали в експлуатацію 21 школу.