Організаторами фесту були Гукливська сільська рада за підтримки Воловецької РДА, а також мілітарі-садиба "Grun Hof", кафедра туризму УжНУ, турінформцентр "Закарпаття", освітній центр "Pannonia", і корпорація свят "НеПонял".
Вітамінна ягода - заробіток для цілого села на Верховині. Місцеві мешканці впевнені, що саме в цих місцях знаходяться найбільші в країні гірські чорничні поля. Ягоду тут поважають настільки, що навіть увічнили на постаменті.
Свіжу чорницю на фестиваль привезли прямо з гір квадроциклами. Свято стартувало під коломийки про яфину - так тут називають цю ягоду.
Анна Сидорак на фестивалі продає ягоду. Її назбирала на чорничних полях за двадцять кілометрів від села. Жінка розповідає - робота нелегка, але прибуткова: за сезон можна заробити близько шести тисяч гривень. Це її піврічна зарплата фахівця в сільраді.
Анна Сидорак, мешканка села Гукливий:
- Продаємо літер - 30 гривень. Коли є урожай - та можна принести десять кілограмів у рюкзаку. Так заробляємо, маємо вихідні дні - йдеме на яфини.
Євген Сухецький, організатор фестивалю чорниці:
- Для села Гукливе, власне, яфина - це ягода, вона є кормилицею для багатьох сімей, тим паче в Гукливому знаходяться найбільші чорничні поля в Україні, от близько 150 гектарів.
Місцеві жителі на всі лади розхвалюють чорницю. Сімдесятидвохрічний Михайло Іванович називає її не інакше, як ягодою здоров'я.
Михайло Іванович, мешканець села Гукливе:
- Виріс я на яфинах. На желудок, на зреніє, треба їсти узагалі, треба їсти.
Страв з неї на фестивалі було не перелічити. Млинці та вареники змітали зі столів моментально. Особливою популярністю у туристів користувалася яфинівка - чорнична настоянка.
На приготування всіх страв пішло близько п'ятисот кілограмів чорниці, підрахували організатори. А розкупили гості - в три рази більше.
Марина Коваль, кореспондент:
- У селі Гукливе навіть пам'ятник чорниці встановили. Щороку в день фестивалю вирішили додавати по ягоді. Поки на кущі - дві яфини.
Одним з приємних моментів фестивалю став виступ гурту "Гудацька тайстра", який виконував швидку і веселу закарпатську музику
Чорнична настоянка продавалася по 80 грн.
Марина Коваль, Юрій Ковальов, "Подробиці" Фото Олега Григорьєва
Гукан 2011-08-10 / 22:13:00
Карбачом їх треба по лабах шякати,тих ленгарів варошських,фрас би їм бов!!!Никус совісти,ни на йоту не мають,пес би їм писок облизав,непевнякам єдним!
Графе Йовшку 2011-08-10 / 15:04:00
Нішто перебирати дарами полонинськими, файні яфини мож із міха салафанового їсти.Айбо не такі замащені, смітяні і зелені, як туй на фотках. А по 80гр. за самогонку з яфин, то не треба і в грюнгоф їхати, в кождій другій хижі верховинській такоє є і май дешевше. Районна влада стараєся для вас, організовує всякі фестивалі шилиякі і то вам недобре.На коломийках у Волівци лікісь сам глава облМЧС співав на сцені, а ви пак всяку паскудоту в свойих интернетах пишете.Совісти не маєте...
Вуйкові 2011-08-09 / 12:59:00
Звичайні сільські гуляння
А ти пак што,думав што на Каннський фистиваль йдеш.Кідь так всьо паскудно,тогди сиди собі у Вароши,бо увижу тя в Гукливому,тати ноги поламлю,цуроше!!!!
Вуйко 2011-08-08 / 21:09:00
Нічого цікавого того року не було. Одна жінка продавала пиріжки з яфинами. А цей смажений кабанчик був по 30 гр за 100 грам. ФАНТАСТИКА. Звичайні сільські гуляння.
Сер Йовшко 2011-08-08 / 19:50:00
На цьому "фестивалі", яфини продавалися тільки у двох палатках, а шашлик у інших 30-ти! Ціна на ягоди була 35 грн. - це космічні ціни, навіть в Ужгороді 30, а в Мукачеві 25... Страв не було взагалі, в одному місці були жахливі на вигляд вареники, а в іншому млинці (ті, що на фото) (УВАГА !!!) в мусорних кульках! Це жахливо, але на жаль, місцеві не знають, що ці кульки обробляються хімікатами від тарганів. Я особисто запитав у кількох продавців: Чому нема страв із яфин?, і почув у відповідь: "Йой то так довго і невигодно робити!". Я був в шоці і відповідав їм, що треба було назвати фест "Верховинський шашлик". (ціна за 100 грам шашлику була 18-20 грн., безумовно вигідніше, ніж 5-7 за млинці). Я розчарований, і більше ні я ні мої друзі на цей псевдо фест не поїдуть! Єдине, що було чудове - це настоянка "Яфинівка" виробництва готелю Грюн Гоф (ціна кусається - 80 грн/півлітра - але смак просто чудовий). Отже, щоб покуштувати Яфинівку Грюн Гоф, не обов*язково їхати на ці "унилі" сільські гуляння, які хтось чомусь вважає фестивалем...