Вони представили живопис та декоративно-прикладне мистецтво. А це пейзажі, натюрморти, тематичні полотна, писанкарство та розпис. Живописні роботи Л.Матіко милують око, чарують своєю дитячою наївністю та безпосередністю світосприйняття. Це стосується як тематики творів, так і їхнього вирішення. Маються на увазі прості, зрозумілі і буденні сюжети, взяті, зазвичай, із сільського життя, спрощений рисунок та колорит робіт. Вони виконані в найкращих традиціях наївного мистецтва, а тому легко сприймаються.
Заслуговують на увагу її писанки та розпис, де Любов демонструє гарну техніку, знання народних традицій. І це не дивно, адже у 2010 році Любов Матіко закінчила Грицівське вище художньо-професійне училище № 19, де вивчала народні художні промисли України загалом та Закарпаття зокрема. Її знання проявляються як у техніці, так і в технології створення виробів. У полотнах відчувається вплив її матері, художниці Любові Рудольфівни Матіко.
Народилася Любов Василівна Матіко 28 липня 1989 року в селі Ільниця. Навчалася в Ільницькій дитячій школі мистецтв по класу "живопис і графіка". У 2000 році брала участь у міжнародному конкурсі "Шовковий шлях" в Індії, де стала переможцем у чотирьох турах. У 2001 році вона учасниця Всеукраїнської виставки, присвяченої 10-й річниці незалежності України у Києві. Любов Василівна – майстер виробничого навчання Грицівського ВХПУ № 19, керівник гуртка "Писанка", студентка Кам'янець Подільського національного університету ім.І.Огієнка. З 2011 року – член Національної спілки народних майстрів України.
Образотворча мова Лариси Савко алегорична, схильна до християнської символіки. У своїх творах автор намагається поділитись із глядачем почуттями, думками, що хвилюють її вразливу душу. Кожна її робота оригінальна і неповторна, несе якусь ідею, думку.
Народилась Лариса Савко 23 липня 1971 року у Великому Березному. Закінчила середню школу, потім – Ужгородський технікум електронних приладів. У 1995 році переїхала на Іршавщину. З 2005 року працювала викладачем декоративного розпису в Ільницькій дитячій школі мистецтв. Брала участь у районних, обласних та республіканських виставках. У 2006 році вийшла друком її книга "Шлях до себе" та відбулася персональна виставка робіт. З 2005 року працює журналістом та оператором новин на телеканалі "М-студіо".
Відкрила виставку директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту, заслужений працівник культури України Габріелла Андял. Своє слово про майстрів сказав і директор Обласного організаційно-методичного центру культури Володимир Рудейчук та вручив Почесні грамоти управління культури Закарпатської ОДА та Обласного організаційно-методичного центру культури. Привітали художників голова Закарпатського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмила Губаль, заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта та головний спеціаліст відділу культури і туризму Іршавської райдержадміністрації Людмила Бабинець.
Не залишилися осторонь від цієї культурно-мистецької акції провідний методист Іршавського районного будинку культури Любов Філеш та голова Ільницької сільської ради Віктор Симканинець, які не лише підтримали фінансово митців, але й приїхали на відкриття виставки.
Приємним подарунком для гостей та учасників вернісажу став виступ народного вокального ансамблю "Ільничанка" Ільницького будинку культури (керівник Людмила Свіщо), який створив присутнім святковий настрій.
Тож побажаємо мисткиням творчого натхнення, невичерпної енергії та здійснення усіх задумів і мрій.
Любов Матіко, Лариса Савко
На відкритті виставки
На відкритті виставки (на фоні робіт Л. Савко)
На відкритті виставки біля робіт Л.Матіко
Співає ансамбль "Ільничанка"
Володимир МИШАНИЧ, для Закарпаття онлайн