Оздоровча кампанія в розпалі. Наприкінці липня в області рівень охоплення оздоровчими та відпочинковими послугами досяг показника 49,4 % (близько 74-х тисяч дітей). Високі показники у Рахівського (6 894 дитини), Мукачівського (6 737 дітей), Виноградівського (8 519 дітей) районів. Найнижчі – в Ужгородського району, міст Ужгород та Чоп. Зокрема, показник обласного центру всього 24,7 %.
Нині у стаціонарних таборах Закарпаття відпочиває понад 3 тисячі дітей. В тому числі, край за одну зміну приймає близько п'ятисот дітей з інших областей. За кожним табором закріплені відповідальні особи – керівники управлінь охорони здоров'я районів, які пильно стежать за здоров'ям юних відпочивальників. Не оминають увагою оздоровчі заклади і представники СЕС та МНС, які контролюють якість води, продуктів, умови в яких проживають діти, протипожежну безпеку.
Проводиться також атестація оздоровниць, яка має на меті підвищення рівня безпеки та якості надання послуг. Минулого року цю процедуру пройшли 10 рекреаційних установ. Цьогоріч планується атестувати 8 закладів оздоровлення та відпочинку. Днями цю процедуру пройшла "Зачарована долина". На черзі ще ряд дитячих оздоровчих закладів.
– Перед нами стоїть завдання розширювати мережу закладів, що працюють з державними коштами. Між ними має бути здорова конкуренція, яка дозволить покращити рівень послуг. Тому не має значення державна це оздоровниця чи приватна. У Закарпатті треба створити мережу оздоровчих та відпочинкових закладів з високим рівнем комфорту, щоб про наш край знали і сюди приїздили, – констатував заступник керівника краю Іван Качур.