Міжнародний аеропорт "Ужгород" не здійснює регулярних рейсів із 26 березня. Літаки українських авіакомпаній відмовилися літати в Ужгород через збитковість і низьке завантаження рейсів. Окрім того, ціни на квитки були зависокими для більшості пасажирів, приміром, Київ-Ужгород коштували понад 2,5 тисячі гривень.
Планувалося, що в середині липня польоти відновляться, однак тепер керівництво аеропорту називає інші дати і пов'язує їх із доставкою і реєстрацією нових літаків Saab 340, які допоміг придбати приватний закордонний інвестор, який має закарпатське походження. Очікуються, що ці літаки допоможуть відновити не лише рейс Ужгород–Київ, а й запустити нові напрямки - Ужгород–Будапешт та Ужгород–Тель-Авів.
Однак окрім придбання нових літаків влада має вирішити й іншу проблему, а саме, забудову поблизу летовища.
Попередня влада міста на чолі з Сергієм Ратушняком роздала десятки ділянок під забудову довкола летовища. Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заборонила будівництво, але поруч із злітною смугою нещодавно було зведено кілька багатоквартирних будинків, жителі яких потерпають від діяльності аеропорту.
Хоча регулярних рейсів немає, чартерні - збереглися. Не так давно літак Віктора Януковича здійняв піщану бурю і засипав пилом будинки. Відео про це було поширене і обговорювалося в інтернеті.
Розглядалася можливість побудови аеропорту на базі колишнього військового аеродрому Мукачева, оскільки він має значно довшу злітну смугу і міг приймати навіть вантажні літаки.
Однак як пояснив Бі-Бі-Сі державний інспектор з безпеки польотів міністерства транспорту України, колишній керівник Ужгородського аеропорту Віктор Тислюк, для того, щоб перенести аеропорт у Мукачево, він мав би стати рентабельним.
"Через специфіку промисловості області, її географічне розташування, цього не буде навіть у далекому майбутньому", - каже колишній керівник аеропорту.
Віктор Тислюк вважає найрозумнішим зберегти Ужгородський аеропорт, принаймні, у тому стані, у якому він зараз є і здійснювати сполучення малими пасажирськими літаками з Києвом і дуже близькими до Закарпаття європейськими столицями.
Сьогодні дістатися з Ужгорода до Києва можна або потягами, які їдуть 16-18 годин через численні тунелі, або ж автотранспортом, який долає відстань у 800 кілометрів через гірські перевали і серпантини. Взимку ж у разі великих снігопадів перевали бувають заблокованими і важкодоступними.
Залізничники обіцяють запустити потяг, який доставлятиме з Ужгорода до Києва пасажирів за 8 годин, але це може статися тільки після побудови Бескидського тунелю. Цей проект поки що на стадії проектування.
Олександр Попович, для Бі-Бі-Сі