Новий антикорупційний закон, на думку правоохоронців, має ряд недоліків. Це, зокрема, невизначеність багатьох його ключових понять, відносно широкі можливості з обходу ключових його положень, відстрочення дати введення ключових положень. Втім, виконувати закон потрібно, як саме – радилися керівники правоохоронних органів на сьогоднішній координаційній нараді в прокуратурі Закарпатської області.
Спершу на нараді йшлося про успіхи та прорахунки закарпатських правоохоронців на цьому напрямку. Так, завдяки активізації діяльності з викриття корупційних злочинів протягом 5 місяців 2011 року зросла кількість кримінальних справ цієї категорії, направлених до суду слідчими органів прокуратури. За направленими до суду кримінальними справами щодо державних службовців майже кожна третя стосувалась хабарництва.
Водночас за наявності достатньої інформації про поширення таких злочинів, передусім в органах місцевого самоврядування, у сфері управління державним і комунальним майном, використання бюджетних коштів, відчутних результатів у їх розкритті і розслідуванні в області ще немає.
Також слід наголосити на невеликій кількості порушених кримінальних справ цієї категорії за матеріалами УБОЗ УМВС та УСБ України в Закарпатській області.
На 45 % зросла кількість направлених до суду кримінальних справ про хабарництво. Проте, недостатня увага правоохоронними органами приділяється питанню протидії цьому негативному явищу.
Мало прокурорів надсилали до суду кримінальні справи з ознаками корупції у сфері земельних відносин та у бюджетній сфері.
Зусилля спецпідрозділів по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю УСБ та УМВС України в області в основному спрямовувались на викриття найбільш простих форм корупційних проявів.
Крім того у цьому році не виявлено жодного злочинного угрупування з корумпованими зв'язками. Органи податкової міліції взагалі не виявили жодного злочину з ознаками корупції.
Не так як належить правоохоронці спрацювали з викриття найбільш небезпечних злочинів, вчинених держслужбовцями, працівниками правоохоронних і контролюючих органів, задіяних у злочинних схемах ухилення від сплати податків і митних платежів, сприянні у незаконному відшкодуванні податку на додану вартість, легалізації доходів одержаних злочинним шляхом, контрабанді. Як наслідок, з початку року не виявлено жодного факту причетності працівників податкових та митних органів до схем незаконного відшкодування чи розкрадання ПДВ. Жодного такого злочину не виявили і в судовій гілці влади.
Таким чином, стан виконання антикорупційного законодавства, протидії злочинам, пов'язаним з корупцією, потребує комплексного вирішення. Чи допоможе в цьому питанні правоохоронцям новий антикорупційний закон – поки сказати важко. Наразі ж доведеться проводити розмежування між деякими термінами, думати про те, як встежити за подарунками, які за новим законом державним службовцям буде заборонено приймати частіше двох разів на рік, уважніше стежити за таким поняттям, як „пропозиція хабара" та „незаконне збагачення". Нагадаємо, що новий закон також забороняє чиновникам мати в безпосередньому підпорядкуванні родича, а приховування відкритої інформації тепер буде прирівнюватися до корупції. Також новий закон розширює коло осіб, які можуть залучатися до відповідальності за хабарі.
кількість переглядів : 25
2011-07-06 / 21:38:00
це все лиши слова..... А де ж діїї???? Да їх і не буде!!!!!!!!!!!